SENSORMATİC Güv.Hiz.Tic.A.Ş.

Sensormatic Hakkında
 

Sensormatic, 1994’ten beri hayata geçirdiği projelerle sektördeki en büyük portföye ulaşan, lider elektronik güvenlik sistemleri entegratörü ve teknoloji bazlı çözüm ortağıdır. Sensormatic, video izleme, geçiş kontrol, elektronik ürün takip, mağaza performans yönetimi çözümleri ile çevre güvenlik, yangın algılama, alarm ve seslendirme-anons sistemleri gibi güvenlik ve operasyonel verimliliğe doğrudan etki eden birçok konuda yenilikçi çözümler sunar.

Uzman kadrosu ve deneyimli personeli ile 50’den fazla lider markanın bölge distribütörü olan Sensormatic, bu sayede iş ortaklarına en yenilikçi çözümleri sunar. İleri teknoloji ürünleriyle, verimliliği artıran entegre çözümler sunan Sensormatic, farklı teknoloji kombinasyonlarını elektronik güvenlik için kullanan tek markadır.

Sensormatic aynı zamanda, bir Securitas grup şirketidir. Dünyanın dört bir yanında, küçük ve orta ölçekli işletmelerden, havalimanlarına kadar birçok alanda, 350 bin çalışanı ile fark yaratan Securitas, Türkiye ile birlikte toplam 52 ülkede bilgi lideri konumundadır.

Değerler

Dürüstlük, takım çalışması, mükemmeliyetçilik ve şeffaflık, Sensormatic için her zaman birinci plandadır.

Sensormatic;

 • İş ortaklarının ihtiyaçlarını ve karşılaştıkları zorlukları anlar
 • Girişimci, yaratıcı ve yeni fikirlere açıktır
 • Etkin, akılcı ve hızlı hareket eder
 • En iyi sonuca ulaşmak için tüm gücüyle çalışır
 • Yarattığı yeniliklerle iş ortaklarına benzersiz rekabet avantajı sunar
 • İlkelerinden ödün vermeden en iyiye ulaşır
 • Yetenekli ve vizyon sahibidir
 • Disiplinli, hızlı ve kararlı hareket eder, kendini sürekli geliştirir
 • Lider kalmaya yönelik hedefler belirler ve bunlara tutkuyla ulaşır
 • Taahhütlerine bağlı kalır
 • Yasalara uyar, işinizi dürüst ve şeffaf şekilde yürütür
 • Gelecekte rekabetçi kalabilmek için değişimi kucaklar
   

Sensormatic, kârlı ve sürdürülebilir bir geleceğin, iş ortaklarının ana işlerine odaklanmalarını sağlamaktan ve ileri teknoloji ürünlerle her safhada verimliliklerini artıracak entegre çözümler sunan lider iş ortağı olmaktan geçtiğinin bilincindedir.
 

Hizmetler

Risk Analizi ve Danışmanlık

Sensormatic, risk analizi ve danışmanlık alanında sektördeki rakipsiz deneyimiyle, size özel öneriler geliştirir ve uygular. İş verimliliği ya da güvenlik… Kurumsal gereksinimleriniz ne olursa olsun, Sensormatic tahminlerinizin ötesinde performans sağlayacak en yaratıcı çözümleri, ekonomik avantajlarla ve dünyanın lider teknolojileriyle hayata geçirir.

 Yaratıcı Çözümler ve Projelendirme

Sensormatic’in talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda projelendirdiği, kurumsal verimliliğe doğrudan yansıyan çözümleri;
 

 • Marka bağımsız olarak birbiriyle entegre çalışan güvenlik ve iş geliştirme ürünleri
 • İş ortakları için maksimum memnuniyet ve daha gelişmiş personel performansı
 • İş verimliliğini artıran kurumsal veri servisi sunar.
   

Uygulama ve Satış Sonrası Destek

Sensormatic, projeye uygun ürünlerin tedariği, lojistiği, montajı, devreye alınması, servisi ve bakım hizmetleri dahil tüm süreçlerde iş ortaklarının yanındadır. Kurduğu sistemlerin tüm gelişmelerinden kullanıcılarını anında haberdar ederek, bilgilerinin güncel olmasını sağlar.


Uzman Kullanıcı Eğitimleri

Sensormatic, teknolojik olanaklarının yanı sıra, profesyonel ve tecrübeli bir ekibe sahiptir. Sahip olduğu bilgi birikimini, iş ortaklarının verimliliğini ve kazancını artırmak üzere verimli biçimde paylaşır. Profesyonel ve deneyimli eğitimcileri ile, çözümleri bizzat tecrübe etmenizi sağlar. Tercihe göre, merkez ofisindeki teknik eğitim bölümünde veya iş ortağının çalışma koşulları içinde eğitim sunar.

Sunulan hizmet ya da ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olmanın, kurumların memnuniyetini artırdığının bilincinde olan Sensormatic, iş ortaklarının ürün detayları konusunda kapsamlı bilgiye sahip olmaları için gerekli tüm çalışmaları yapmaya özen gösterir. Sensormatic’in bu yaklaşımı sayesinde, sistemlerin sunacağı tüm olanaklardan maksimum fayda sağlayabilen iş ortakları verimliliklerini ve kârlılıklarını artırır.

Türkiye ve Bölgede Yaygın Hizmet


1994 yılında faaliyetine başlayan Sensormatic, İstanbul’daki Genel Müdürlüğüyle birlikte; Ankara, İzmir, Adana ve Antalya’daki dört ofisinde hizmet vermektedir. Yurtdışında da Azerbaycan, Gürcistan, Irak, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan’daki iş ortaklarına doğrudan hizmet sunar. Sensormatic, bölgeye yayılmakta olan Türk işletmecilerin sistemli büyümelerinde stratejik öneme sahip olan teknolojik desteği sağlayarak, iş ortaklarının geniş coğrafyada büyümelerine destek olur. Temsil etmekte olduğu bazı markaların Hindistan’dan Mısır’a kadar olan bölgedeki tek tedarikçisi konumundadır.

Entegre Güvenlik ve Teknoloji Çözümleri

 

Sektöre özel güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan, optimum maliyetli güvenlik çözümleri yaratmanın önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Güvenlik çözümü yaratırken, gelişmiş elektronik güvenlik çözümlerinin uzman güvenlik hizmetleri ile ne ölçüde ve nasıl bir araya getirileceği; senaryolarla entegre şekilde tasarlanan güvenlik teknolojilerinin özel eğitimli operatörler tarafından ne şekilde yönetileceği gibi entegre ilişkileri doğru kurgulamak gerekir. Bu denklem, global deneyim ve farklı uzmanlıkların bir araya getirilmesi ile iş ortaklarına artı değer yaratarak kurulabilir. Sensormatic daha güçlü ve daha uzun süreli iş ilişkileri kurmak amacıyla uzmanlığını dünyadaki yeni güvenlik trendleri ile birleştirir ve iş ortaklarının özel ihtiyaçlarına en uygun güvenlik çözümünü, “tek sözleşme” ve “tek muhatap” ile sunar. Güvenlik konusunda alınan hizmet ve yapılması gereken yatırımlar, bir güvenlik konseptinin içerisinde kurgulanmadığı zaman, verimliliği düşürür, kaynakların boşa harcanmasına ve maliyetlerin yükselmesine neden olabilir. “Entegre Güvenlik Çözümleri” modeli, iş ortaklarının güvenlik ihtiyaçlarını tek bir çözümde birleştirerek hem riskleri hem de maliyeti optimize eder. Sensormatic bu sayede, iş ortaklarının ihtiyaçları dışında bir yatırım yapmalarını da önler.

“Entegre Güvenlik Çözümleri” modeli içerisindeki danışmanlık misyonu ile Sensormatic, güvenlik endüstrisindeki gelişmeleri ve bunların sağlayacağı faydaları da güncel olarak takip eder ve iş ortaklarına sunduğu güvenlik çözümünü bu gelişmelere göre gözden geçirme ve yenileme fırsatı sunar.

“Entegre Güvenlik Çözümleri” modeli farklı kaynaklardan temin edilen ancak birbirini etkileyen yapı taşlarını bir arada planlar ve doğru ilişkilendirir. Bunun sonucu olarak, her bir yapı taşı aracılığıyla üretilen hizmetler etkin bir şekilde kullanılır. Sensormatic bu sayede, iş ortaklarına üst düzey koordinasyon, uluslararası deneyim, hizmet kalitesi ve performans sağlar. “Entegre Güvenlik Çözümleri” modelinin bir diğer avantajı da atıl kaynakları azaltıp maliyetlerini düşürerek, verimliliklerini artırma olanağı sunabilmesidir. 

“Entegre Güvenlik Çözümleri’nin yapı taşlarını; Sürdürülebilir Güvenlik Teknolojileri, Uzman Güvenlik Hizmetleri, Uzaktan İzleme Hizmetleri, Kontrol Hizmetleri ile Danışmanlık Hizmetleri oluşturur. “Entegre Güvenlik Çözümleri” bu yapı taşlarının optimum şekilde bir araya getirilmesinden oluşan ve tasarruf sağlayan bir yaklaşımdır. Sensormatic, sahip olduğu bilgi ve tecrübe ile iş ortaklarının ihtiyacını tam olarak karşılayan “Entegre Güvenlik Çözümleri” sunar ve gerektiğinde mevcut sistemlerin entegrasyonunu sağlar.

 

Experience Center

Konusunda Türkiye’nin ilk deneyim merkezi olan Experience Center, Sensormatic’in güvenlik, verimlilik ve kârlılığa ilişkin çözümlerinin gerçeğe uygun senaryolarla deneyimlenebileceği bir alandır. 150 m2’lik parkuruyla Experience Center; video izleme, yangın algılama, alarm ve elektronik ürün takip sistemlerinin yanı sıra, biyometrik sistemleri de içeren geçiş kontrol sistemlerinden oluşan elektronik güvenlik çözümlerini deneyimleme olanağı sağlar.

Sensormatic, iş ortaklarının ana işlerine odaklanmalarını sağlayan ve ileri teknoloji ürünlerle her safhada verimliliklerini artıran çözüm alternatifleri sunar. İnteraktif multimedya sistemleri, elektronik fiyat etiketleri, seslendirme, anons ve mağaza içi çağrı sistemlerinden oluşan bu çözümler de Experience Center’da deneyimlenebilir.

Farklı sistemlerin entegre çalışma biçimlerinin test edilmesine de olanak sunan Experience Center sayesinde entegre çözümler, deneyimlenerek, güvenle seçilebilir.

 

Uzman Kadro

Sensormatic, 200’ün üzerinde çalışanı ve farklı alanlarındaki 20.000’den fazla noktada kurulu sistemiyle bölgede lider konumdadır. İnsan kaynakları politikaları içerisinde stratejik öneme sahip olan eğitim programları ile çalışanlarının gelişimini desteklemeyi, motivasyon ve iş tatmini yaratmayı hedefler. Çalışanlarına kariyer planlarına uygun, görevlerinin gerektirdiği teknik eğitimler, kurum içi ve kurum dışı eğitimler olarak sunulur.

Sensormatic’te, lisans, master ve doktora eğitim derecelerine sahip personel sayısının toplam çalışanlara oranı %42’dir. Bu kadronun %50’den fazlası mühendistir. Çalışanların yaş ortalaması 33 olmakla birlikte, 10 yıldan fazla çalışan deneyimli personelin genele rakama oranı %15'tir.

Dinamik ve profesyonel bir kadroyla hizmet veren Sensormatic’in organizasyonu; Pazarlama, Teknik, Mali İşler, İş Geliştirme, Operasyonel Denetim, Proje Yönetim, Bilgi Teknolojileri ve İnsan Kaynakları’nın yanı sıra, segmentlere göre ayrılmış farklı satış departmanlarından oluşur.

 

Çevre Duyarlılığı

Sensormatic, ürün ve hizmetlerinin her aşamasında çevreye değer vererek hareket eder. Doğal kaynakları koruyan, çevre üzerindeki etkisi minimuma indirilmiş, doğa dostu ürün ve hizmetler geliştirir. Sensormatic İstanbul Genel Merkezi, Türkiye’nin Bream sertifikalı, ilk çevre dostu yeşil ofisidir. Sensormatic ayrıca, çevre dostu projelere destek vermektedir.

Yeni ürün geliştirme ve ürün paketleme aşamaları ile birlikte, ürün ve servislerin geri dönüşüm aşamaları için de çevreye duyarlı çözümler geliştiren Sensormatic, ürünlerinin Kaynakta Etiketleme (VST) özelliği sayesinde %99,99 geri dönüşüm sağlayabilmektedir. Avrupa Birliği ülkeleri ve diğer ülkelerde, geri dönüşüm konusunda sanayi liderleriyle çalışan Sensormatic, ürünlerinin gerektiği gibi ortadan kaldırılmasını ya da geri dönüştürülmesini sağlar. Sensormatic’in çevre hassasiyeti,

Sony ve Canon gibi sektör liderleri tarafından da Yeşil Partner Sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

Sensormatic’in bu konudaki standartları: Ultra·Max®, RoHS (2002/95/EC), Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması, JIG Annex A&B, REACH (EC) No 1907/2006, CONEG, CPSIA.


Türkiye’de İlklerin Öncüsü

Sensormatic, kurulduğu 1994 yılından bu yana ortalama %25 oranında büyüyerek, her dönemde ülke ve sektör ortalamasının üzerinde başarılar sağlamıştır. Türkiye’de ve bölgede 200 milyon doların üzerinde donanım kurmayı başaran Sensormatic, bu başarısının altında yatan yenilikçi ve girişimci yaklaşımıyla sektöre sayısız ilki kazandırmış bir markadır.

 

1994

İlk Speed Dome Hareketli Kamera Sistemi

İlk Proximity Kart Uygulaması

1995

İlk 24 Saat Kesintisiz Video Kayıt Sistemi

1996

İlk Entegre Güvenlik Sistemi (Tatilya)

İlk Güvenlik Amaçlı Fiber Optik Kablo Uygulaması

1997

İlk Bebek İzleme Sistemi

1998

İlk İris Tanıma Sistemi

İlk Kişi Sayma Sistemi

1999

İlk Yüz Tanıma Sistemi (Şişli Emniyet Müdürlüğü)

İlk Şehir İzleme Sistemi Entegrasyonu (Ankara)

2002

İlk Redundant Kartlı Geçiş Sistemi (Şişecam)

2003

İlk Perimeter Güvenlik Sistem Entegrasyonu

İlk Raylı Kamera Sistemi Entegrasyonu

2004

İlk Kablosuz Kartlı Geçiş El Terminali

2005

İlk Uzaktan Video İzleme Hizmeti

2006

İlk Video Analitik Kişi Sayma Sistemi

2008

GSM Kontrollü Otopark Bariyeri

2009

İlk İnteraktif Ürün Sergileme Ünitesi

2010

İlk Görüntülü Telefon Yönetim ve Kayıt Sistemi

2011

İlk 16 MP Kamera

2012

İlk 29 MP Kamera

2013

İlk En Küçük Boyutta En Büyük Megapiksele Sahip Kamera

İlk Zamana Göre Ayarlanabilen Elektromekanik Kilit Sistemi

İlk Yüksek Hızda ve Doğrulukta Uzak Mesafeden İris Tanıma Sistemi

İlk Elektronik Kelepçe İzleme Sistemi

 

Çözüm Sunulan Segmentler

Perakende

Kamu Alanları

Adalet Alanları

Bankacılık ve Finans

Ticari ve Endüstriyel Kuruluşlar

Hava ve Deniz Limanları

Enerji

Spor Tesisleri

Turizm ve Otelcilik

Savunma

Sağlık

Lojistik ve Ulaştırma

 

 

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri Tic. A.Ş.

Smart Plaza, Rüzgarlıbahçe M. Kavak S. No: 31/1 Beykoz, 34805, İstanbul-TR

T: +90 216 681 8200 F: +90 216 681 8232 www.sensormatic.com.tr

 

 

Sensormatic’in Sunduğu Çözümler

 

Elektronik Ürün Takip Çözümleri

Siz perakendecilerin satışlarını artırmak ve kârlılığınızı korumak için tasarlanmış Sensormatic Elektronik Ürün Takip Sistemleriile iç ve dış kayıplarınızı en aza indirerek, ihtiyacınız olan yaratıcı ve özgür ürün sergileme imkânını sağlıyoruz.

Sensormatic Elektronik Ürün Takip Sistemleri; mükemmel algılama ve deaktivasyon performansına sahip, dayanıklı, kullanımı kolay ve farklı dekorasyonlara estetik olarak uyum sağlayacak şekilde tasarlandı.

Çözümlerimizin arkasında yer alan, yenilikçi Ultra•Max akusto-manyetik teknolojisi, yanlış alarmları önleyerek çok farklı bir alışveriş deneyimi sağlıyor. Sensormatic Elektronik Ürün Takip Sistemleri ürün ailesi, her perakendecinin ihtiyacına uygun çözümleri barındırıyor.

 

Antenler

Bir veya birden fazla anten ile konfigüre edilebilen Sensormatic Elektronik Ürün Takip sistemleri ile, kasa çıkış koridorlarında veya mağaza çıkışlarında mükemmel bir izleme alanı yaratıyoruz. Antenler görsel caydırıcılık sağlayabileceği gibi, özgün mağaza tasarımlarına uygun gizli güvenlik antenleri de siz perakendecilerin tercihlerine uygun alışveriş iklimini sunuyor. Sensormatic Ultra•Max Sistemler, dünyada en geniş kapı aralığını koruması ve en yüksek algılama özelliğine sahiptir.

Tek anten ile iki yönde 120 cm geçiş, kontrol altına alınabilirken, 5 metre genişliğinde kapılardaki görünmeyen algılayıcılar ile yüksek performansla ürün güvenliğini sağlanıyor. Sensormatic Ultra•Max ürün ailesindeki farklı algılayıcılar sayesinde, tüm kapı ve giriş genişliklerini kapsayabilen, dekorasyon malzemelerine ve estetiğe sınır getirmeyen alternatifler yer alıyor.

Zeminin dışında kapı pervazlarına, duvara, kasa aralarına ya da sıva altına yerleştirilebilen farklı modelleri, yalnızca Sensormatic sunuyor. 

 

Metal Folyo Algılama

Büyümekte olan organize perakende şirketlerinin tamamı kayıplarını en aza indirmek için Elektronik Ürün Takip sistemleri kullanmaktadır. Kötü niyetli kişiler bu sistemlerin yaygınlaşmasıyla birlikte, ya alternatif yöntemler bulmaya ya da sistem sahibi olmayan mağazalarda klasik yöntemlere yönelmektedir. Kötü niyetli kişilerin kullandığı yaygın yöntemler arasında çanta, torba ya da giysi içlerinin metal folyo ile kaplanmasıyla yapılan hırsızlıklar ön plana çıkmaktadır. Bu tip önceden hazırlanmış aksesuarlar içindeki ürünler etiketli olmalarına rağmen çoğu zaman algılanamamaktadır.

Sensormatic sürekli gelişmekte olan teknolojisiyle bu tip farklı yöntemlere karşı etkili çözümler sunmaktadır. Mevcut Sensormatic antenlerinin kabiliyetlerini geliştirerek antenlere entegre edilebilen bir ilave çözümle metal folyo kaplı çantaların veya diğer aksesuarların kesin olarak tespiti mümkün hale gelmektedir.

Sensormatic’in yeni ürünü AMC 7010 Metal Folyo Algılama sistemi, metal folyolanmış aksesuarları, mağaza girişlerinde veya etiketli ürünlerle mağaza dışına çıkarken algılar. AMC 7010, 2 ve 2.4 metrelik tüm UltraExit antenlerle uyumlu çalışmakta ve artık 3 ve 4 antenli UltraExit sistemlerine kolayca entegre edilebilmektedir. Bu tür çanta ve aksesuarların mağazaya girişlerinde algılanması olası kayıpları önlemek için tedbir alma imkanı sunar ve mağazada istenmeyen durumların yaşanmasına engel olur.

Mağazalarda yaygın olarak kullanılan Sensormatic UltraExit sistemlerine entegre edilen AMC 7010 Metal Folyo Algılama Sistemi, önceden hırsızlık için hazırlanmış çanta ve diğer aksesuarların algılanmasının ve hırsızlığın tespitinin dışında bu tip bir çantaya sahip şüphelinin takibe alınmasını sağlayarak, hırsızlık oluşmadan önce önlem alınmasına olanak tanımaktadır. AMC 7010, alışveriş arabası, cep telefonu, anahtar gibi içerisinde metal bulunduran nesneleri  tanıma ve filtreleme özelliğine sahiptir. UltraMax AMS 9050 kontrol ünitesinden beslenen AMC 7010 Metal Folyo Algılama Sistemi, mağazada hazır bulunan UltraExit sistemlere veya yeni kurulacak sistemlere kolayca entegre edilebilir.

 

Jammer Algılama

Jammer cihazı belirli frekanstaki bir sinyali sürekli yayarak, EAS sistemlerinin geçici olarak etkisiz hale gelmelerine neden olur. Sensormatic EAS sistemleri üstün teknolojileriyle profesyonel bir EAS Jammer cihazının mağazaya giriş yaptığı anda personele bildirmek için antenler üzerinden farklı bir işitsel ve görsel alarm verir. Diğer sistem alarmlarından görsel ve işitsel olarak farklılık gösteren alarmlar sayesinde mağaza personeli, mağazadaki potansiyel kayıp tehlikesinden haberdar olur. 

Sert Etiketler (Tag)

Teknolojisi ve tasarımı patentle korunan ve mükemmel algılama performansına sahip sert etiketler (Tag); dayanıklılık, kullanım kolaylığı ve en uygun sergileme opsiyonları için geliştirildi.

Geniş kullanım alanına sahip sert etiketler (Tag); tekstil ürünleri, elektronik ürünler, yiyecek ve içecek ürünleri, optik ürünler, ayakkabı, aksesuar gibi ürünlerde sektörün en yüksek koruma oranına sahiptir.

Sert Etiket (Tag) Sökücüler

Siz kullanıcıların tercih ettiği farklı kasa konum ve boyutlarına göre; gömme tipi veya masa üstü kullanılan elektrikli sökücüler,  taşınabilir manuel el sökücüler ile beraber hızlı, güvenilir, sağlam kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Etiketler

Sensormatic Ultra•Strip® etiketleri, en küçük etiket boyutu ile en yüksek koruma seviyesini sağlamak için tasarlandı. Bu yüzden müşterilerimiz arasında yer alan, perakendecilerin, üretimde etiketleme yapan üretici ve dağıtıcıların en öncelikli tercihiyiz.

60 yıllık deneyimle geliştirilen Ultra•Strip® etiket ailesi; tekstil, kozmetik, elektronik, kitap, oyuncak, market, optik, ayakkabı, aksesuar gibi birçok farklı ve çeşitli ürünlerin kullanımına uygun geniş alternatiflere sahiptir. Ultra•Strip®  etiketler, farklı tasarım ve özellikleriyle; üretimde, etiketlemede ve mağaza içi kullanımda çabuk ve kolay uygulama sağlayarak verimliliğinize katkıda bulunuyor.

Etiket Deaktivatörleri

Ergonomik olan ve kullanım kolaylığına sahip Elektronik Etiket Deaktivatörleri; siz perakendecilerin kasa operasyonlarını hızlandırarak, en yüksek verimi elde etmeniz için tasarlandı.

Sensormatic'in yenilikçi takip ve deaktivasyon donanımları ve yazılımı, verimliliğinizi artırdığı gibi; farklı boyutlardaki kasa ve kasa çıkışlarında entegre edilebilir, çeşitli ve güvenilir çözümler sunuyor.

Bu Etiket deaktivatörleri aynı zamanda, yanlış alarmdan kaynaklanan müşteri memnuniyetsizliğini ve çıkışlarda yaşanan karmaşaları önlüyor.

Açıkta Ürün Sergileme Çözümleri
Kutulu Koruma Sistemleri

Perakendecilerin ortak ve gözle görülür kayıplarının önemli bir parçasını pil, tıraş bıçağı, DVD, kartuş ve kozmetik ürünleri gibi küçük ama değerli ürünler oluşturmaktadır. Bu ürünler, boyutlarından dolayı konvansiyonel güvenlik yöntemleri ile korumak kolay olmadığı ve kolayca kayıt dışı alıcı bulabilir olduklarından,  perakendecilerin kayıp önleme programlarının öncelikli konularındandır. Söz konusu ürünlerdeki yüksek kayıp oranı, ilgili ürünlerin korunmasında özel çözümler geliştirme ihtiyacını doğurmaktadır.

 Siz, perakendecilerin en büyük endişesi ise bu ürünlerin güvenlik altına alınması ile müşteri etkileşiminin ortadan kaldırılması, buna bağlı olarak satışların azalması. İşte tam bu noktada, Koruyucu Kutulu Ürün Sergileme Çözümleri ile, hem açıkta sergileme hem de yüksek güvenlik çözümünü aynı anda sunabilmenizi sağlayarak fark yaratıyoruz.

 

Kablolu Koruma Sistemleri

Kablolu Elektronik Ürün Sergileme çözümleri sayesinde, cep telefonu, akıllı telefonlar, tabletler, navigasyon cihazları, MP3 çalarlar, fotoğraf makinaları ve kameralar gibi elektronik ürünlerin güvenli şekilde açıkta sergilenmesi sağlanırrken, müşterilerin ürünler ile etkileşimini ve ürün deneyimlemelerini önceliklendiriyoruz. Bu çözüm ile, müşterileriniz,  açıkta sergilenen ürünler ile canlı olarak inceleyebilme, karşılaştırma fırsatı buluyor ve mağazanızada daha fazla zaman geçiriyor. Dokunarak inceledikleri ürün ile deneyim yaşamaları satın alma aşamasında daha hızlı karar vermelerini sağlamaktadır.İş Analiz Sistemleri (Store Business Intelligence)
Sensormatic Analytics

Sensormatic, perakendecilerin toplam kayiplarına odaklanarak operasyonel süreçlerinde karlılıklarını ve verimliliklerini arttırıyor. Global Retail Theft Barometer verilerine göre "iç kayıplar" ve "verimsizlik" dünyadaki kayıpların %47’sini oluşturuyor.  Sensormatic Analytics®, personel kaynaklı kayıplar, satış noktasındaki hatalar, tedarikçi hataları ve operasyonel süreçlerde yaşanan aksaklıklar gibi iç kaynaklı kayıplara odaklanarak günümüzün mevcut kayıp önleme yöntemlerinden fazlasını sunuyor.

Sensormatic Analytics®,  mağaza operasyonlarındaki tedarikçi teslimatları ve stok kayıtları, satış noktası elektronik ürün takip ve video izleme sistemleri, kişi sayma sistemleri gibi mevcut altyapılardan elde edilen dataları bir araya getiren ve analiz eden yeni nesil bir yazılım çözümüdür. Farklı modüllerden gelen verileri, tek bir arayüz üzerinden analiz edilebilir bilgiler haline getirerek hızlı sonuçlar elde edilmesine olanak tanıyor. İyileştirme alanları gösterge panelinde belirerek özellikle çok şubeli yapılardaki istisnai, olağandışı ve tekrarlanan durumlar ayrıştırılıyor. Her işlem, o işleme ait birlikte ve video görüntüleriyle eşleştirilerek denetim mekanizmalarınca anında kontrol ve iletilebilir olaylara dönüştürülüyor.

Alınan raporlar sayesinde mağazaları eş zamanlı olarak merkezden yönetilebileceği gibi yanlış fatura kesimi, yanlış kredi kartı işlemi, yanlış indirim ve promosyon işlemleri gibi çok sayıda gerçekleşen ve incelenmesi zor durumları yazılımdan süzerek o işlemin video görüntüsüyle birlikte işlem detayını izlemek mümkün. Aynı zamanda, elektronik ürün takip sistemlerinin verimliliğini ve güncelliğini, satış noktalarındaki trafiği ve satış oranlarını, personel verimliliği ve maliyetini tek bir kaynaktan izlemek Sensormatic Analytics'in sunduğu önemli kazançlardandır.

SmartEAS® Çözümleri

Smart EAS®; siz perakendecilerin, Sensormatic perakende çözümlerinde kullandıkları cihazları tek bir kaynaktan, çok yönlü ve eş-zamanlı (real-time) edinmenize olanak tanıyan bir çözümdür. Sensormatic Smart EAS®, kayıp önleme programları ile operasyonlarınızda ve karlılıklarınızda önemli gelişmeler sunuyor.Bir sert etiket (tag) veya etiket deaktive olmadan ya da sökülmeden antenlerin arasından geçtiğinde, Elektronik ürün takip sistemi alarm verir. Bu durum ile karşılaşan personel, durumu kayıt altına almalıdır. Gün içerisinde birden fazla benzer durumla karşılaşıldığı düşünüldüğünde, personel verimliliği açısından pozitif bir sonuç almak güçleşir.Smart EAS®; etiketleme, alarm ölçme ve deaktivasyon gibi kayıp önleyici aktiviteleri tek bir kaynaktan kaydetme, izleme ve analiz imkanı tanıyor. Sistemlerin devre dışı bırakılmasına ya da manipüle edildiği hallerin raporlanmasına ve en hızlı sürede yeniden devreye alınmasına olanak tanıyor.Kaynaklardan alınan değerler konsolide edilerek analiz ediliyor ve grafik şeklinde mağazalarınızın bilgi işlem ağlarında eş zamanlı (real-time) olarak değerlendirilebiliyor. Kolay değerlendirilebilir olan grafik ve raporlar; posta, PDA veya cep telefonlarına iletilebiliyor. Böylece rapor ve grafikler mağazanızdan veya merkezden görülebiliyor ve tüm Sensormatic kayıp önleme aktiviteleri eş-zamanlı olarak yönetilebiliyor.

 

Kişi Sayma Çözümleri

Kişi Sayma, Kuyruk Ölçme, Yoğunluk Ölçme Sistemleri.

Kişi sayma verileri, iş zekası raporları desteği ile operasyonel verimlilik, müşteri hizmetleri, pazarlama ve stratejik planlama alanlarında gereken, en değerli karar destek çözümünü oluşturuyor.

Günümüzde, kişi sayma sistemleri, insan trafiğinin önem kazandığı alanlarda verimliliği arttırmak üzere yöneticilere, tüketici davranışları ve deneyimi ile ilgili değerli bir kaynak yaratıyor. Gelişmiş raporlama yeteneğine sahip ve perakendecilik zekasını geliştiren bu sistemle şirketler, farklı bölgelerde müşteri akışı ve davranışlarına ilişkin gerçek zamanlı ve doğruluk payı yüksek bilgi sağlayabiliyor.

Sistemin oluşturduğu raporlar sayesinde mağazalarınızın performansı analiz edilebiliyor ve mağazanıza giren kişi sayısı ile satış raporları karşılaştırılarak, ziyaretlerin satışa dönüş oranları hesaplanabiliyor. Bu sayede mağazanızın performans ölçümlerinde bir adım önde oluyorsunuz.

Kişi sayma sistemlerini kullandığınızda, mağazanızın planlamalarında Ölçülebilir Performans Kriterleri’ni (KPI) tanımlayarak, alınan ilgili raporlar ile satış-pazarlama, finans-kiralama, insan kaynakları gibi bölümlerinizin çalışan emniyeti, güvenliği, bakımı, personel çizelgelerinin yönetilmesi, operasyonel verimlilik ve hizmet kalitesinin artırılması gibi stratejik kararlarınızı da en doğru şekilde alabiliyorsunuz.

Sensormatic Kişi Sayma Sistemleri, lokasyonlar arası rekabet avantajını ve lokasyonun performansını belirleyerek; Vizualize© mağaza kiralama şirketi ile objektif kriterler üzerinde görüşebilme, müşteri başına ortalama satış ile en yoğun alışveriş gününü, ayını ve saatlerini ölçerek promosyon etkinlik planlaması, ulusal ve yerel pazarlama programlarını oluşturabilme, yoğunluk haritaları ve satış oranlarına göre bölgesel personel ihtiyacı ve optimum personel düzeylerini tespit etme, personel satış kabiliyeti ve performansını ölçme, mağaza dekorasyonunda, düzeninde yapılan değişikliklerin müşteri ilgisi ve satışa dönüşme oranlarına etkisi ve başarısını takip etme imkanı sunuyor.

Siz perakendeciler için en değerli verinin üretildiği Kişi Sayma Sistemleri’nden, üst düzey verim sağlanıyor. Sensormatic Kişi Sayma Sistemleri, gerçek zamanlı raporlama yapabiliyor. Mağazanıza giren ve çıkan müşteri sayısının takibi ile üretilecek raporlar sayesinde, kasa önünde oluşabilecek kuyruklar önceden fark ediliyor ve ek kasalar yoğunluk öncesinde açılarak, yoğunluk engellenebiliyor.
 

Ayrıca Kişi Sayma Sistemleri'nden alınan raporlar; özel günler ve tatil günleri, hava koşulları, Ramazan ayı gibi özel dönemlere ilişkin değişkenlerle birlikte etüt yapılmasına olanak tanıyor. Bu sayede yeni ürün lansmanı, promosyon günleri ve pazarlama aktiviteleri için en uygun takvim oluşturulabiliyor. Sensormatic Müşteri Davranışları Ölçümleme Sistemleri; teşhir verimliliğinin, izleyici sayısının (kaç kişi) ve atfedilen dikkatin (ne kadar süre) "gerçek zamanlı" olarak ölçülmesini sağlıyor. Bu veriler, sergilenen ürünlerin güncellenmesi için en uygun zamanlamanın, tasarımın, formatın, dizilişin saptanmasına olanak tanıyor.

Yapılan sergileme değişikliklerinin davranışlara etkisi ölçümlenebiliyor; sergi alanı reklamlarının doğru fiyatlandırılması, işletmenin geliştirilmesi, izleyici tepe noktalarına göre insan kaynağının organizasyonu ve mesai saatlerinin ayarlanması, endüstriye özgü eşik noktalarını yaratmak için değişik noktalardan istatistik toplanması gibi önemli faydalar sağlanıyor. Ayrıca mekanın belli bir bölgesindeki zamana bağlı insan yoğunluğu da ölçülerek raporlanıyor.

Dış mekan reklam faaliyetlerinin hızla büyümesi nedeniyle, dijital teşhirler için izleyici ölçüm çözümleri; reyon, vitrin, tanıtım ekranları gibi mecraların ölçülmesi için tasarlandı. Bu gelişmiş sistemler, dış mekanlardaki reklam gösterimlerini takip eden izleyicilerin doğru olarak sayılmasını da sağlıyor.

 Bu ürünler, dijital sinyaller kullanarak tescilli video analitik teknolojisi ile insanların ekranlara ya da ürünlere ne kadar süre ile baktıklarını saptamak üzere, izleyicilerin yüzlerini algılar ve takip ediyor. Böylece izleyici ölçüm ürünlerini kullanan reklamcılar, ekran ya da ürünlere kaç kişinin, ne kadar süre ile baktıklarını tespit edebiliyor.

Dijital tabelalar, dijital olmayan tabelalar, vitrinler, TV ekranları, mağaza içi ürün teşhirleri İzleyici Ölçüm Sistemleri’nin kullanım alanları içinde yer alıyor.

 

RFID

Üretildiği andan satıldığı ana kadar ürünü takip edebilmek...

Envanter doğruluğu, yok satma, ürün lokasyonu, fiyatlandırma, promosyon yönetimi, iç kayıplar ve tedarikçi hataları siz perakendecilerin karlılığına olumsuz etki eden süreçler olarak öne çıkar.

Günümüzde sürekli gelişen ve değişen perakende ortamında, mevcut yatırımlarınıza entegre olan ve daha yetkin teknolojik çözümlere ihtiyaç duyuluyor. Sizler, müşteri memnuniyetinin ve ürün çeşitliliğinizin artırılmasını hedeflerken, maliyetlerinizin düşürülmesi ve kayıpların önlenmesini de amaçlıyorsunuz.

Entegre Perakende çözümleri sağlayıcısı olan Sensormatic; Elektronik Ürün Takip , üretimde etiketleme, mağaza veri analizi ve Ürün Bazında Takip (RFID) çözümleri ile mağazalardaki milyarlarca ürünü koruyor. Sensormatic, kayıp önleme konusunda tartışmasız liderliği ile siz perakendecilere envanter tutarsızlığı ve yok satma konusunda yetkin çözümler sunuyor.

Sensormatic; elektronik ürün gözetimini SensorlD ile birleştirerek, ürün güvenliği kavramını genişletti. SensorlD ile alarm etiketlerinin içine yerleştirilen ‘chip’ler sayesinde hem ürünü üretildiği andan satıldığı ana kadar takip edebilmek, hem de alarm etiketleriyle hırsızlara karşı korumak aynı anda mümkün olurken, bu sayede kesin stok kontrolü de sağlanabiliyor.

Bu sistem sayesinde veri tabanlarınızda, kalite kontrol kayıtlarınızda, kargo kayıtlarınızda, barkodlarda ve benzeri yerlerde kaydedilmiş ürüne ait her türlü bilgiye, tedarik zincirinin herhangi bir anında el okuyucusu/sabit okuyucu sayesinde ulaşılabilyorsunuz.

Barkod teknolojisine benzer optik tarama olmaması ve veri iletimi için kablosuz sinyaller kullanılması sayesinde, ürünler paketliyken de veri aktarımı sağlanabiliyor. Bu sayede kutuların içindeki ürünlere ilişkin veriler algılanabiliyor ve envanter sayım süresi %85 kısalıyor.

Aynı zamanda envanter miktarları anlık takip edilebilirken, ürün transferlerinde lojistik süreçler kesin ve hızlı verilerle destekleniyor, önemli kaynak tasarrufu sağlanıyor. SensorlD teknolojisi perakendecilikte çok önemli bir sorun olan stok yoksunluğuna tümden çözüm sunuyor. Mağazanız içerisindeki her ürünün hangi reyonda, hatta hangi rafta olduğu bilgilerinin anında görülmesine olanak tanıyan bu çözümle, stok verimliliğiniz ve müşteri memnuniyetiniz azami seviyeye çıkartılabiliyor.


Mağaza Performans Yönetimi Çözümleri

Müşteri Memnuniyeti Ölçümleme Çözümleri

Sensormatic’in sunduğu müşteri memnuniyeti ölçümleme çözümleri, müşterilerinizden geri bildirim almada, memnuniyeti devamlı hale getirmede ve geliştirmede en büyük yardımcınız. Bu çözüm, müşteri memnuniyeti ölçmenin en pratik yolu.

%100 kablosuz olan bu çözüm istenilen bir noktaya yerleştirebiliyor ve müşterileriniz fazla vakit harcamadan aldıkları hizmet konusunda belirlenen anket sorusuna “ifade butonlarına” basarak yanıt verebiliyor. Performansınız otomatik, kolay incelenebilir ve sade e-posta raporlarıyla takip edilebiliyor.  Zincir genelinde hızlı raporlama desteğiyle, müşteri odaklı karar verme aşamalarına da katkıda bulunuyor. Kullanımı oldukça kolay olan çözüm, hızlı geri bildirimler ile her zaman verimli bir ölçümleme sunuyor. Şirketinizin rekabetçi yönünü gösterirken, kârlılığınızı artırma imkânı sağıyor

Elektronik Fiyat Etiketi Çözümleri

Karlılığı korumak, rekabetçi olmak, müşteri güvenini sağlamak üzere siz perakendeciler, fiyatlandırma süreçlerinizi hızlı ve doğru bir şekilde yönetme gayreti içerisindesiniz. Satın almadan itibaren merkezden mağazalara ya da lokalden mağazaya doğru işleyen süreçte bilginin iletilmesi ve satış alanında görünürlüğünün sağlanması, geleneksel yöntemlerde yoğun emekle yürütülen, zaman alan ve hataya açık yöntemlerle yapılıyor.

Elektronik Fiyat Etiketleri sayesinde; başta gıda ve elektronik perakendecileri olmak üzere, ürün fiyatlarınızın çok kısa zamanlarda güncellenebilmesi ve bu etiketlerin üzerinde personelinizin ihtiyaç duyduğu stok ve ürün bilgisi gibi ek bilgileri iletebilmesi sayesinde verimlilikleriniz artıyor.

Bununla birlikte, hassas bir iş olan ve zaman alan fiyat etiketlerinin güncellenmesi saniyelere indirgenerek; personel maliyetlerinizin minimize edilmesi, satış aşamasında ve raf stok takibinde hızlı bilgi akışı, müşterinizin güvenine katkı sağlanması, fiyatlandırma hatalarının önüne geçilmesi, döviz ya da mevsime 
bağlı değişken fiyatların ve kampanyaların etkin yönetimi sağlanıyor.

Perakende endüstrisinin Elektronik Fiyat Etiketleri konusundaki lider markası Pricer ile müşterilerimize farklılık yaratabilecekleri önemli bir çözüm sağlıyoruz. Bu çözümler sayesinde farklı perakende çevrelerinde kolaylıkla kullanılabilen, geniş elektronik etiket gamı ile mağaza performanslarınız artıyor ve maliyetleriniz en aza indiriliyor. Bileşenleri elektronik etiketler, yazılım ve ara iletişim birimlerinden oluşan; kızılötesi (IR) teknolojisi ile iletişim sağlayan Pricer'ın, segment ve grafik bazlı etiket platformları iki yönlü iletişim desteği sunarak, POS sistemleri ile elektronik etiketlerin iletişimini optimize ediyor.  İki yönlü iletişim,sunduğunuz ürünlere ilişkin fiyatlandırma, stok takibi ve ürün özelliklerini tek bir platformdan sunma, güncelleme ve izlemesine olanak tanıyor. Efektif kaynak kullanımına olanak tanıyan sistemler, mağazalarınızın merkezden yönetimine imkan tanırken operasyonel faydaları ile yatırım maliyetlerinin kısa zamanda geri dönüşünü sağlamaktadır.


 

Mağaza Çağrı Sistemleri

Mağaza çağrı sistemleri ile etkin ve verimli personel yönetiminin ve müşteriler ile iletimişimin sürekliliğine ve maksimizasyonuna yönelik yenilikçi bir çözüm sunuyoruz.

Satış alanında yaşanan, müşteri memnuniyetini olumsuz etkileyen olaylarda müşterilere hızlı ve etkin yanıt verebilmek, satış ve performans verimliliğe önemli katkı sağlar. Kablosuz, Radyo Frekansı ile çalışan Mağaza Çağrı Sisitemleri ile, soyunma kabinleri, gözden uzak reyonlar, servis alanları gibi birçok noktada müşterilerinizin yardım istemesi halinde, yakında bulunan bir kablosuz butonla, mağaza personelini çağırabilmelerine imkan veriliyor. Aynı zamanda mağazalarda personelin iç iletişimini optimum seviye çıkartarak operasyonel verimliliği arttırıyor.

Mağazalardaki tüm departmanlardan gelen çağrı sayıları ve personelin çağrılara verdikleri yanıt süreleri kayıt altına alınıyor. Haftalık ve aylık bazlı raporlar ile ülke/bölge/şehir/mağaza/departman/reyon kırılımında zincir performansları ölçülebiliyor.

Web tabanlı arayüzü ile raporlar, zincirin ve mağazanızın yönetimine, görevli personelin çağrıya cevap verme performanslarının takibi, insan kaynağının doğru planlanması, müşteri memnuniyetini artıran hizmet kalitesinin gelişimi ve genel mağaza performans göstergeleri konusunda perakendecilere kritik başarı faktörleri sağlıyor.

 

Interaktif Multimedya Çözümler

Günümüzde siz perakendeciler için ürün ve hizmetlerini geleneksel yöntemlerle sunmak yeterli olmıyor ve başarılı işletmeler, müşterileriyle duygusal ve entelektüel bağlar kurmaya çabalıyorlar.

Müşterileriniz; takip ettikleri markalardan, sundukları ürün veya hizmetlerin içeriklerini zenginleştirmelerini bekliyor ve sürekli yeni bir alışveriş deneyimi yaşamayı tercih ediyorlar. Müşterilerinizin bulundukları mağazada, inceledikleri ürüne yönelik dijital içeriği takip edebilmeleri; sunduğunuz ürünün veya hizmetin yeni bir boyut kazanmasına, markanızın daha güçlü bir iletişim kurmasına ve mağaza içi pazarlama aktivitelerinin çok daha etkin bir hale gelmesine olanak veriyor.


 

Dijital içeriğin, farklı ürün alternatiflerine göre lokal olarak SD kartlar veya USB bellekler ya da merkezden yönetilebilmesi; kullanım kolaylığı ve esnekliği sağlıyor. Ürün çeşitliliğinin yüksek olması, i-Diplay ürünlerinin perakendenin birçok alanında ve farklı uygulamalarında kolayca  kullanılabilmesine olanak tanıyor. Böylece mağaza yönetimi; raf uçlarından duvarlara, stantlardan kontuar üstlerine kadar birçok alanda kullanılabilen bu etkin çözümü sunarak mağazalarına, alışveriş deneyimi ve mağaza içi iletişim alanlarında rekabet avantajı sağlayabiliyorlar.

Video İzleme Çözümleri

Analog video kayıt sistemleri

Günümüzün en yaygın video güvenlik sistemi, analog kamera sistemleridir. Sensormatic, bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında binlerce analog video kayıt sistemi kurmuştur. Sensormatic, analog kayıt cihazlarıyla kullanılabilecek her türlü koşula uygun, yüksek kalitede görüntü verebilen birçok farklı tür (dome, sabit ve hareketli) kamerayı müşterilerine sunar. Ülkemizdeki ilk hareketli kamera sistemini kuran Sensormatic, kamera konusunda öncüdür. İç ve dış mekanlarda güvenliği, dünyanın en başarılı kamera markalarıyla sağlar.

Analog sistemlerde, kameralardan gelen video sinyali, dijitale çevrilip Dijital Video Kaydedicileri (DVR) üzerinde saklanır. Sensormatic, sahip olduğu teknolojiler ve ürün grubuyla DVR sistemlerinde öncüdür. Artık endüstri standardı olarak kabul edilen Intellex serisinin özel video sıkıştırma teknolojisi ile elde edilen videolar, mahkemelerde delil olarak kabul edilir. Elde edilen görüntülerin güvenirliği Avrupa’da Kalagate Sertifikası ile onaylanmıştır. Intellex’in yanı sıra, giriş seviyesi modeli olan birçok çeşit marka DVR ve American Dynamics TVR ürünleri de daha küçük çaplı Sensormatic projelerinde kullanılır.

Çok kameralı analog kayıt sistemlerinde önemli bir gereksinim de güvenlik görevlisinin bütün kameralara hızlı bir şekilde erişebilmesidir. Bu amaçla kullanılan matriks değiştiriciler ve kamera kontrol aksesuarları sayesinde güvenlik görevlileri bir kaç tuşa basarak istedikleri görüntüyü izleyebilir ya da hareketli kameraları kontrol edebilir. American Dynamics tarafından üretilen MegaPower serisi matriksler, 3200 adet kamera girişini destekler ve birçok cezaevinde ve havaalanında kullanılır. TouchTracker model kamera kontrol cihazları da kullanıcıya parmak uçlarıyla kamerayı hareket ettirme, görüntüyü netleştirme imkanı tanır.

IP video kayıt sistemleri

Internet teknolojilerinin gelişmesiyle hızla yayılan IP (Internet Protocol) kamera sistemleri konusunda müşteri ihtiyaçlarını karşılayan Sensormatic, bu alanda da tecrübesiyle öne çıkan markadır.

IP sistemlerin analog sistemlerden temel farkı, kameralardan gelen görüntünün analog değil, dijital olarak bilgisayar ağ bağlantısı üzerinden transfer edilmesidir. Bu dijital görüntü, ağ video kaydedicileri (NVR) tarafından sunucularda saklanır. İnternet üzerinden bu sunucuya ulaşabilen tüm bilgisayarlardan ya da telefon gibi mobil cihazlardan görüntüleri izlemek mümkündür.

Sensormatic varolan birikimiyle, IP sistemlerin beraberinde getirdiği bant genişliği, ağ altyapısı gibi gereksinimleri en etkili şekilde karşılayarak, müşterilerinin uzun yıllar kullanacağı sistemler kurar. Yanı sıra, IP kameralarda bulunan çeşitli video sıkıştırma tekniklerinin nerede ve nasıl kullanılması gerektiği konusunda müşterilerini eğitir. Verdiği eğitimlerle güvenlik sisteminde ve bilgisayar ağlarındaki oluşabilecek sorunların önüne geçer.


Analog sistemlerde olduğu gibi IP sistemlerde de tüm kameralara hızla ulaşmak çok önemlidir. Sensormatic'in Victor isimli ürünü, hem analog hem de IP kayıt sistemlerine tek bir arayüzden bağlanma imkanı veren sektörün en önemli ürünlerinden biridir. Victor’da bulunan sanal matriks özelliği ve Victor’ın kamera kontrol cihazlarıyla olan entegrasyonu, kullanıcılara analog ya da IP her türlü kamerayı kontrol etme imkanı verir. Böylece müşterilerinin halihazırdaki analog yatırımlarını koruyup IP sistemlere geçiş yapmalarına olanak verir. Ayrıca Sensormatic’in sunduğu ağ video kaydedicileri (NVR) uzun testlerden geçmiş, hataya dayanıklı sistemlerdir ve videonun güvenle saklanmasına olanak verirler

Yüksek çözünürlüklü Megapixel video kayıt sistemleri

IP kamera sistemlerinin en büyük avantajlarından biri çok yüksek çözünürlüklü kameraları kullanabilmeleridir. Standard bir IP ya da analog kamera TV kalitesinde görüntü verirken, “megapixel” (milyon piksel) olarak adlandırılan yüksek çözünürlüklü kameralar, TV’den alınan çözünürlüğün 50 katı büyüklüğünde görüntü verebilir. Sensormatic, bu alanda dünyanın en önde gelen isimleriyle bu kamera sistemlerinin kurulumunu başarıyla sağlamaktadır.

Çözünürlüğü şimdilik 16 milyon piksele kadar çıkabilen megapiksel kameralar özellikle stad ya da liman gibi geniş alanlarda kullanılır. Bu kameralar, mükemmel görüntü kalitesi ve çok yüksek çözünürlükle, güvenlik görevlilerinin işlerini kolaylaştırır, tehlikeleri daha başında farkedip önlemeye olanak tanır. Metrelerce öteden bir kişinin yüzünü görebilmek, bir aracın plakasını otomatik olarak okumak megapiksel sistemler ile mümkündür. Dünyada, birçok stadyum, havaalanı, yüksek güvenlikli tesis, turistik merkez bu tür kameralarla korunmaktadır. Ülkemizde de stadyumlarda ve büyük şirketlerde kurulmakta olan bu sistemler, güvenlik görüntülerinde yüksek detay gerektiren noktaların vazgeçilmez ihtiyacı olacaktır.

Yüksek çözünürlüklü kamera yelpazesinde bulunan 360 ve 180 derecelik panoramik özel kameralarla bina içi güvenliği için de düşük maliyetle yüksek görüntü elde etme imkanı sunulmaktadır.

Video sistemlerinde geleceğe HD ve Megapixel teknolojiler yön verecektir.

Hibrid video kayıt sistemleri (HDVR)

Sensormatic, müşterisinin yatırımını korumayı ve sürekliliğini sağlamayı hedefler. Bu nedenle analog sistemlere sahip ancak yeni yatırımlarına IP veya Megapixel teknolojiler ile devam etmek isteyen müşterilerine özel Hibrid sistemler geliştirmiştir. Mevcut Analog teknolojilerin kullanımı devam ederken, IP ve Megapixel sistemlerin entegrasyonu sağlanır ve bu iki teknolojiden aynı platformda sorunsuz ve yüksek verim elde edilir.

Sensormatic, genelde analog kameraların yetebileceği bir kurulumda sadece bir iki tane yüksek çözünürlüklü IP kamera ihtiyacı varsa, müşterisine özel çözümü üretir. Bu çözüm, Hibrid video kayıt cihazları (HDVR) ile sağlanır. Bu kameralar, hem analog hem de IP kameraları aynı anda aynı sistemde kayıt edebilme özelliğine sahiptir. HDVR sayesinde bir yerde halihazirda kurulu analog kameralara yeni teknoloji IP kameraları eklemek mümkündür.

Analog kameralarla IP sistemleri birleştirmenin bir başka yolu da enkoderler kullanmaktır. Bilgisayar ağ altyapısı güçlü ancak yine de var olan analog kameralarını kullanmak isteyen müşterilere kurulan enkoderler, analog kameraları IP kameralara dönüştürür.

Enkoderler gelen analog sinyali dijitale çevirir ve internet bağlantısı üzerinden ağ video kaydedicilerine transfer eder. Bu video, sunucularda saklanır. American Dynamics ve bir çok önde gelen marka enkoderler, pek çok Sensormatic projesinde başarıyla mevcut sistemlere entegre edilmiştir.

Bulut video kayıt sistemleri

Sensormatic, müşterileri için sunduğu sistemlerin bugünün teknolojilerine kusursuz entegrasyonunu sağlar. Bununla birlikte gelişmekte olan teknolojileri takip eder ve bu teknolojilerin yayılmasına uzmanlığı 

ve tecrübesi gereği önayak olur. Bu iş anlayışı doğrultusunda, bulut kayıt sistemi adı verilen video kayıt sistemlerini ülkemize sunmakta olan ilk şirket Sensormatic’tir.

IP ya da analog video kayıt sistemlerinde, kullanıcılar mutlaka bir kayıt edinmeli, bu cihazın ayarlarını ve bakımını yapmalıdır. Değişen ihtiyaçlarla birlikte sistem ek yatırımlara ihtiyaç duyar. Bulut bilişim merkezleri, dünyanın çeşitli yerlerinde kurulu olan büyük bilgisayarlardan oluşur. Bulut video sistemlerinde tüm kayıt sistemi, kurulum yapılan yerden uzakta; bir bilgi işlem merkezlerinde saklanır. Sistemin kullanıcıları, internet sayesinde dünyanın herhangi bir yerinden istedikleri verileri güvenle bu bilgisayarlara yazar ya da bu bilgisayarlardan okurlar.

İletişim teknolojilerinin ve altyapılarının hızla yaygınlaştığı günümüzde “Cloud Computing” çözümleri her alanda kullanıcılarına yeni imkanlar sunuyor. Cloud video uygulaması Türkiye’de ilk kez elektronik güvenlikteki uzmanlığı ve yenilikçi yaklaşımıyla Sensormatic tarafından sunulmaktadır.

Bulut bilgi işlem merkezi, sistemin tüm ayar ve bakımını üstlenir. Bu sayede kullanıcılar, sadece kameraları kurup başka hiç bir yatırım yapmadan video kayıt sistemlerini kurmuş olur. Ayrıca bilgi işlem merkezlerinde bilgiler sürekli yedeklendiği için yangın, su baskını gibi olumsuz durumlarda kayıtlı görüntülerin kaybolması söz konusu değildir. Kayıt hizmetleri bilgi işlem merkezince sunulduğundan değişen ihtiyaçlara uygun hızlı ve etkin hizmet alınmasına olanak tanır. Sensormatic, son kullanıcılara bu hizmetleri doğrudan sunabildiği gibi, kendi networklerini yaratmak isteyen kurumlara da bu hizmeti sağlamaktadır.

Görüntülü interkom sistemleri

Sensormatic’in, bina ve konutlara özel olarak sunduğu çözümlerden biri de görüntülü iletişime olanak sağlayan interkom sistemleridir.

Görüntülü diafon/interkom sistemi sayesinde, gelen ziyaretçiler binaya girmeden görülür ve kötü niyetli kişilerin binaya girişi engellenir. Bu sistemlerde fotoğraf çekme özelliği de bulunur. Bu sayede ev sahipleri dairede olmasa bile çekilen fotoğraflarla ziyaretçilerin daha sonra da takibine olanak tanır.

Plaka tanıma ve araç altı izleme sistemleri

Sensormatic, plaka tanıma ve araç altı izleme sistemlerini, güvenlik sistemlerinin bir parçası olarak kurar ve diğer güvenlik sistemleri ile entegrasyonunu sağlar.

Plaka tanıma sistemleri, araç giriş/çıkış bölgelerinde aktif olarak kullanılır. Bu sistemlerde, kamerayla elde edilen videolardaki plakaların sayı ve harflerini okuyan bir görüntü işleme teknolojisini kullanılır. Okunan plakalar kayıt altına alınabilir, bariyerin açılması için kullanılabilir. Ayrıca bu sistemler kartlı geçiş kontrol sistemleri ile entegre olarak kullanılabilir. Araç plakaları ve araç sahiplerindeki kartlar birlikte onaylatılarak geçişe izin verilir. Araç plakası ve kartın birbirini tutmaması halinde araç giriş ya da çıkış yapamaz. Bu entegrasyon araç hırsızlığına karşı bir önlem olacaktır.

Araç altı izleme sistemleri ise tehlike yaratabilecek maddelerin gizlice bina içine sokulmasını engellemek için araç kontrol noktalarına kurulur. Araçların geçişleri esnasında, hiçbir duraksama yapmalarına gerek olmaksızın, yüksek çözünürlüklü araç altı fotoğrafları elde edilir, anında incelenir hatta bu fotoğraflar kayıt altına alınarak daha önceki görüntüler ile karşılaştırılabilir.

Şehir izleme sistemleri

Sensormatic, Türkiye’deki ilk şehir izleme sistemini Ankara’da 1999 yılında uygulayan kuruluştur. Şehir izleme sistemi kapsamında izlenmek istenen şehrin farklı noktalarına hareketli kameralar yerleştirilir. Kameralardan elde edilen görüntüler kablosuz yayın üzerinden merkeze ulaşır ve bu sayede tüm sistemin kontrolü sağlanır.
 

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri, çalışanlara güvenli bir çalışma ortamı yaratırken, personelin çalışma saatlerinin takibi ve sirkülasyon yönetimine de olanak tanır. Mesai bilgisine bağlı olarak personel bordroları için gerekli veri ilgililere iletilir. Giriş ve çıkış kayıtlarının takibi ve raporlanmasına, belirlenen görev tanımları ile geçişlerde sınırlama yapılmasına, güvenli bir çalışma ortamının sağlanmasına, gerçekleşen tüm hareketlerin kayıt altına alınmasına, olağan ya da olağanüstü olayların tanımlanarak senaryolar üretilmesine olanak tanır. Sensormatic, tüm bu işlevlerin yanı sıra verimliliği de artıran geçiş kontrol sistemleri donanım ve yazılımında uzmandır.

Türkiye’de hergün 320,000 kişi çalışma alanlarında Sensormatic’in kurduğu sistemleri kullanarak hareket etmektedir.

Kartlı geçiş kontrol sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri donanım ve yazılım parçalarından oluşur. Donanım kısmında temel olarak giriş kartları, kart okuyucuları, okuyucu panelleri kullanılır. Giriş kartındaki bilgi, kart okuyucusu tarafından alınıp panele ulaştırılır. Kart sahibinin izni varsa girişe izin verilir. Sensormatic, dünyanın en önde gelen geçiş kontrol donanımını üreten Software House, Kantech, CemSys ve HID markalarıyla çalışır. Software House tarafından üretilen iStar ve Kantech tarafından üretilen KT serisi paneller, ülkemizde birçok işyerinin güvenliğini sağlamaktadır.

Sensormatic, geçiş kontrol sistemlerinde yazılım parçası olarak Software House tarafından geliştirilen sektörün en önde gelen yazılımı CCure’yi kullanır. CCure kullanıcılara kolay raporlama, alarm gerektiren (kapı zorlanması gibi) olayları hemen görevliye iletme gibi imkanlar tanır. Bunun yanı sıra, “anti-passback” özelliği sayesinde kartını kullanan bir kişinin arkasından içeriye izinsiz giren bir kişinin dışarı çıkışını engeller ve bu güvenlik açığından görevlinin haberdar olmasını sağlar. Bir başka özellikle de kişi sayısının kısıtlanması gerektiği mekanlarda girişleri kısıtlayarak, can güvenliğini artırır.

Biyometrik sistemler

Her bireyin sadece kendi fiziksel veya davranışsal özelliklerinin teyidine ilişkin geliştirilmiş olan biyometrik sistemler, çoğunlukla yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanılır.

Parmak izi, iris, yüz tanıma ve en yeni teknoloji olan parmak damar tanıma gibi teknikler geçiş kontrol sistemlerinde kullanıcı doğrulaması yapılırken hatasız ve suistimal edilemez çözümlerdir. İris tanıma sistemi Türkiye’de ilk olarak Sensormatic tarafından uygulanmıştır. Sensormatic, gelişen biyometrik teknolojiler içerisinde gelecekte en yaygın şekilde kullanılacak olan teknolojinin parmak damarı tanıma sistemi olacağını öngörmektedir.

Sensormatic, sunduğu farklı biyometrik sistem uygulamalarıyla ceza tevkif evleri, plazalar, bankacılık ve perakendecilik gibi güvenlik ihtiyacı bulunan alanlarda yüksek güvenlik sağlamaktadır.

İris Okuma Sistemi

İnsan gözünde bulunan iris tabakası parmak izi gibi kişiye özeldir. İris tanıma sistemleri hem çok düşük hata oranına sahiptir hem de kullanıcıların hiç bir şeye dokunmadan kendilerini tanıtmalarına olanak sağlar. Bu sistemler, elde edilen iris görüntüsünü şifreleyip irise özel bir imza haline getirip saklarlar, bu sayede kişilerin bilgileri veritabanında güvenle saklanır. Gelişen teknolojiyleiris okuma sistemleri daha da hızlı hale gelmiştir. Artık yürürken ya da 1-2 metre uzaktan kullanıcıların sisteme kendilerini tanıtma ve geçiş izni alma hakkı mümkündür.

Parmak İzi Okuma Sistemi

Parmak İzi Okuma Sistemi, en yaygın olarak kullanılan biyometrik sistemlerdir. Kişilerin parmaklarında bulunan izi tanıyabilen sistemlerdir.

Parmak Damarı Okuma Sistemi

Her insanın parmağı içerisindeki damarların şekli ve damarların parmak içindeki yerleri farklıdır. Bu bilginin, iris ya da parmak izi okuma sistemlerinde olduğu gibi kopyalanması mümkün değildir. Özel okuyucular parmaktaki bu bilgiyi sistemdeki kayıtlı bilgiyle karşılaştırarak geçişe izin verirler.

Personel Devam Kontrol Sistemleri (PDKS)

Geçiş kontrol sisteminde varolan verileri kullanarak insan kaynakları birimlerinin ihtiyacı olan raporları almaya yarayan sistemlerdir. Örneğin bordro hesaplamasında kullanılacak veriler hızlıca derlenebilir. Personelin giriş/çıkış saatleri, izin günleri tek bir arayüzden denetlenebilir. 

Ziyaretçi Takip Sistemleri

Bir tesise gelen ziyaretçilerin, binada bulunan kartlı geçiş sistemine tanıtılması ve yetkili oldukları yerlere kart veya biyometrik okuyucular ile ulaşmasını sağlayan sistemlerdir. Bu yetkiler kısıtlı ve süreli olarak çalıştırılır. Gerektiğinde ziyaretçilerin bir eskort olmadan binada dolaşmasını engellemek amacıyla geçiş hakları için ikili tanımlama yapılabilir.


Çevre, Tesis ve Bina Güvenlik Sistemleri

Tesis çevre güvenlik sistemleri

Çevre güvenlik sistemleri bir alanın fiziksel sınırlarının giriş ve çıkış yönünde aşılmaya çalışıldığını ya da aşıldığını algılayan ve bilgileri kontrol merkezine ulaştıran sistemlerdir. Sensormatic, bu sistemler aracılığıyla büyük işletmelerin çevre güvenliğini sağlar.

Sensormatic çevre çitine, toprak altına ya da üstüne monte edebilen algılayıcı elemanları sayesinde, koruma tellerine tırmanma, teli kesme gibi teşebbüsleri ya da çevre sınırlarının ihlalini, anında alarm olarak merkeze bildirilebilen 16’ya yakın farklı teknoloji sunmaktadır. Bu sistemler kapalı devre televizyon sistemleriyle matriksler üzerinden entegre edilir. Bir bölgeden gelen alarm üzerine, o bölgedeki kameralar monitörlere otomatik olarak yansıtılarak güvenlik görevlisi görsel olarak derhal haberdar edilir

Tesis çevre Güvenlik Sistemi Uygulamaları

Anıtkabir’in çevre güvenliğini Sensormatic sağlar. Bunun yanında birçok fabrikanın ve ceza tevkif evlerinin elektronik güvenliği Sensormatic tarafından teslim edilmiştir.

Farklı ihtiyaçlara uygun farklı teknolojilere sahip olan Sensormatic, havalimanı, fabrika gibi yerleşkelerin yanısıra petrol boru hatları ve uluslararası sınır güvenliğine ilişkin çözümler de sağlamaktadır.

Turnike geçiş sistemleri

Elektronik güvenliğin kontrolünde olan turnike, kapı gibi fiziki geçiş sistemlerinin sağlamlığı, güvenirliği ve aynı zamanda da estetiği önemlidir. Sensormatic turnike geçiş sistemi projelerinde dünyaca ünlü markalarla çalışır. Geçiş kontrol sistemleriyle entegre bu sistemler, Türkiye’de Citibank, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası, Sabancı, Bank Asya ve Turkcell gibi önemli kuruluşların merkezlerinde ve binalarında kurulmuştur.

Metal algılama sistemleri

Sensormatic metal algılama sistemleri, önceden tespit edilen yoğunluktaki metalleri algılayıp uyarma işlevini yüklenen kontrol ünitelerdir. Örneğin bir silahla karşılaştıklarında sesli ve ışıklı uyarı sinyali verirler.

Sensormatic, korunması istenen mekânın girişine yerleştirilen metal detektörü ile en üst noktaya kadar tarama yaparak geçen kişilerin üzerindeki metalleri algılayan sistem çözümleri tasarlar.

X-Ray bagaj kontrol sistemleri

Sensormatic, binaların giriş çıkışında, en uygun X-Ray kontrol sisteminin kullanılması için gerekli tasarımı gerçekleştirir ve bu sistemin kurulumunu yapar. Böylece havaalanları, gümrük kontrol merkezleri, devlet daireleri, askeri tesisler, hapishaneler ve nükleer enerji santralı gibi kontrolün gerektiği alanlarda güvenlik hızla sağlanır. Her türlü bagaj ve kolinin içini görüntüleyerek tehlike oluşturabilecek maddelerin el ve göz kontrolünden daha etkin ve güvenilir olarak fark edilmesini sağlayan X-Ray cihazları, içinden geçirilen organik veya inorganik her cismi, algılayıcıları sayesinde izleme olanağı verir.

Interlock sistemi

Sensormatic, interlock sistemi gereksinimi olan müşterilerine, yetki seviyelerine göre tasarlanmış sistemler sunar. Interlock kapı kontrolü, temel olarak bir kapının açık olması durumunda aynı odadaki diğer kapıların açılamaması esasına dayanır. Sistem, olası bir tehdit anında kişinin güvenlik alanı içerisinde kalması ve tehdit geçinceye kadar güvenliğinin sağlanması amacı ile tasarlanmıştır.

İlk olarak Türkiye’deki önemli plazaların yönetim katlarında bulunan yönetici odalarında uygulanan sistem, bugün çok sayıda banka, üretim tesisi ve iş merkezinin yönetim ofisinde kullanılmaktadır.

Ceza tevkif evlerinde tehdit altındaki mahkumların güvenliğini sağlamak amacı ile de kullanılan sistem, caydırıcı olma özelliğine de sahiptir.

Interlock sistemi, askeriye gibi güvenlik ihtiyacının bulunduğu yerlerin dışında artık ameliyathane, steril oda ve laboratuvar gibi diğer kritik alanlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bariyer Sistemleri

Geçiş kontrol sistemlerinde araçların giriş/çıkışlarını kontrol etmeye olanak sağlar. Plaka tanıma sistemlerinin bir parçası olarak kurulabilir ve tanımlı plakaların geçişlerine otomatik olarak izin verecek şekilde kurulabilir. Ayrıca izinsiz girme teşebbüslerine karşı araçların hızla çarpmasına dayanıklı modeller de tesislerin genel güvenliğinde etkin olarak kullanılmaktadırlar.

Yönetim ve Kontrol Sistem Çözümleri


Dijital ses kayıt sistemleri

Görüşmelerin canlı dinlenmesi, kayıt altına alınması ya da daha sonra tekrar dinlenmesi için kullanılan dijital ses kayıt sistemleri, kritik önem taşır. Sensormatic entegre sistemlerinin bir parçası olarak bu sistemlerin kurumunu gerçekleştirmiştir.

Bu sistemler raporlama, ses kayıtlarının e-posta ile gönderilmesi gibi hizmetler içerir. Özellikle finansal kuruluşlar, çağrı merkezleri, müşteri hizmet hatları, polis ve jandarma istasyonları, ceza ve tutuk evleri, acil tıbbi yardım kurumları, havaalanı kontrol kuleleri, ulaşım araç istasyonları gibi yerler dijital ses kayıt sistemlerine büyük ihtiyaç duyar.


Elektronik para otomasyon sistemleri (EPOS)

Sensormatic, kurumlarda kronikleşmiş sorunları tespit eder ve bu sorunlara çözüm bulur. Bu sayede sosyal hayata da katkıda bulunur.

Sensormatic, ceza tevkif evlerinde nakit paranın kullanımını kaldırılması ve harcamaların denetim altına alınması amacıyla para otomasyon sistemini tasarlamıştır. Sistemin temel mantığına uygun olarak her mahkumun harcaması gereken para sınırlandırılmış ve denetim altına alınmıştır.

Kütüphane yönetim ve güvenlik sistemi

Sensormatic, kütüphane yönetim ve güvenlik sistemini ilk olarak Türkiye’nin bilim ve teknik merkezi TÜBİTAK’ta gerçekleştirmiştir. Sensormatic, kütüphane yönetim ve güvenlik sistemi ile müşterilerine mevcut demirbaş yazılımları dışında daha pratik bir çözüm sunar.

Sistemin sağladığı çözümler:

 • Kütüphanede bulunan yayınların envanterinin tutulması
 • Envanter sayımı
 • Envanterin kütüphanedeki yerleşimi
 • Yayının kimler tarafından okunduğu
 • Yayının ve yayını almaya izinli olan kişilerin bilgisi
 • Yayının önem derecesine göre dışarı çıkartılıp çıkartılamayacağının kontrolü
 • Yayının kütüphane dışında kalma süresinin yönetimi ve bu işlemlerin tamamen operatöre bağlı olmadan gerçekleşmesini sağlama

 

Elektronik kapı denetleme sistemleri ve cezaevi otomasyonu

Türkiye’nin ilk ve tek yüksek güvenlikli cezaevleri uygulamasını gerçekleştiren Sensormatic, elektronik kapı denetleme sistemlerinde hem mekanik hem de elektronik tasarımları müşterilerine sunmuştur. Gerçekleştirilen bu tasarımlardan bazıları şöyledir:

 

 •  Tek noktadan kilitli üçlü kilit mekanizma tasarımı
 •  Duvar tipi kamera muhafaza tasarımı
 •  Yüksek güvenlikli kapı tasarımı
 •  Sabit oturma grubu tasarımı
 •  Kilitsiz kapı tutma mekanizması (Bilyalı sistem)

Sensormatic tecrübesiyle oluşturulan bu sistemler, cezaevi ihtiyaçları tespit edilerek tasarlanmış ve hayata geçirilmiştir. Sistemler, tutukluların kendi odalarını cezaevi yönetimi tarafından belirlenen yetkiler doğrultusunda kullanmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Yaklaşık 8000 giriş ve 4000 çıkışlı programlanabilir mantık kontrol üniteleri (PLC) sayesinde sadece kapı kontrolü değil, otomatik mahkum sayımı da yapılabilmektedir.


Seslendirme ve anons sistemleri

Genel seslendirme ve acil anons sistemleri okullar, oteller, alışveriş merkezleri, süper marketler, sosyal tesisler, fabrikalar, ofisler gibi çeşitli yerlerde ve toplum güvenliğinin önemli olduğu benzer uygulamalarda kullanılan, ideal bir tahliye, mesaj ve arka plan müzik yayını çözümüdür.

Sensormatic, müşteri talepleri doğrultusunda sistemi bölgelere ayırarak projelendirmeyi yapar. Farklı bölgelere farklı müzik yayını yapılabilmesini, ayrıca acil durumlarda sistemin, otomatik olarak acil anons durumuna geçerek, kayıtlı ses mesajını yayınlamasını sağlar.


Merkezi uydu yayın TV sistemleri (SMATV)

SMATV, birden fazla uydu ve yayın sinyalini birleşik olarak tüm TV noktalarına zayıflamadan ulaştırmak ve dağıtmak için kullanılır. Kurulan sistem genel olarak uydu antenleri, yayın merkezi ve dağıtım sisteminden oluşur. Özellikle kalabalık mekanlar ve televizyon kullanıcı sayısının fazla olduğu alanlarda (toplu konutlar, okullar, hastaneler, oteller v.b.), bloklar ve konutlar birbiriyle yer altından bağlanır ve son kullanıcıya, uydu alıcısı kullanılmasına gerek kalmadan, TV görüntüsü ulaştırılır. Sensormatic, kullanılan bölgelere ve yaşam alanlarına göre, kanal sayısı ve sistem merkezi tasarlar ve kurulumunu gerçekleştirir.

Acil çağrı sistemleri

Sensormatic, özellikle ceza tevkif evlerinde kurduğu entegre sistemlerin bir parçası olarak çağrı sistemlerini tasarlamaktadır.

Ceza tevkif evlerinin yanı sıra hastanelerde de kullanılan acil çağrı sistemleri, acil durumlarda hastaların hemşirelerle, mahkumların gardiyanlarla iletişim kurmasını sağlar. Sistem tüm çağrıları hızlı ve verimli olarak kayıt eder ve karşılanmasını sağlar.

Alarm Sistem Çözümleri

Kurumsal alarm sistemleri

Sensormatic Türkiye, sunduğu kurumsal alarm sistemleri ile yetkisiz kişilerin girişlerini kontrol altına alır. Bu sayede soygun ve hırsızlığı önler. Hırsız alarm sistemi, iş yerlerinin önemli bir ihtiyacıdır. Bu sistemin bileşenleri birbiriyle entegredir ve böylece doğru zamanda alarm verir. Bu özellik, kötü niyetli kişilerin yol açabileceği olası kayıpların önüne geçer.

Yanı sıra, tehlike anlarında özel butonlar sayesinde gerekli birimlere acil bilgi gönderilmesini sağlar. Ortamdaki sıcaklık gibi ölçülebilir değerlerin ani ya da büyük değişimlerinde, su baskını, pencere kırılması, kapıların yetkisiz açılması gibi olaylarda alarm oluşturur.

Şifre ve uzaktan kumanda cihazları ile işletilebilen bu sistemler, kontrollü açılış ve kapanış takiplerinin yapılmasına da olanak tanır.


Yangın Algılama Çözümleri

Açık bir platformda tasarlanan ve her türlü alarm sistemine entegre edilebilen ileri düzey yangın çözümleri sunuyoruz. Oluşabilecek yangına önceden önlem almaya olanak tanıyan yangın alarm sistemleri, yangın dedektörleri, doğru değerlendirme yapılarak gerekli iletişimin kurulmasını sağlayan kontrol paneli ve sesli görsel uyarı cihazları gibi bileşenlerden oluşuyor.

Yangın alarm sistemleri; yangına ilk anda müdahale etmek, büyük yapılarda yangının meydana geldiği bölgenin koordinatlarını belirlemek, patlamalardan doğabilecek hasarı önlemek, panel üzerinden ya da gözlem merkezinden gönderilen direktiflerle yangının çıktığı bölgeye gerekli fiziki müdaheleyi tetiklemek gibi kritik fonksiyonları yerine getiriyor.

 Projelerimizde dünyanın en büyük yangın ürünleri üretici firmalarının güvenilir, esnek ve stabil ürünlerini kullanıyoruz.

 Konvansiyonel, adreslenebilir, patlamaya karşı korumalı ürünler farklı algılama kapasitelerine ve senaryolara sahip sistemlerle ihtiyaca uygun çözümler hayata geçiriliyor. 

Konvansiyonel Sistemler

Konvansiyonel bir sistemde en fazla alarmı tetikleyen eleman(lar)ın bulunduğu zon ya da dedektör zincirinin dahil olduğu devre tanımlanabilir. Başka bir deyişle, konvansiyonel bir sistemde sadece genel yönlendirme (2. Kat geneli) yapılabilir.

Adreslenebilir Sistemler

Adreslenebilir yangın algılama sistemleri ile alarm durumunu tetikleyen dedektörün ya da kır-bas butonunun kesin konumu belirlenebilir. Başka bir deyişle, adreslenebilir bir sistemle nokta atışı yapılabilir (örneğin 2.kat, 1 no.lu toplantı odası)

 

© 1996-2015 Gesider.org.tr - Tüm hakları saklıdır.