EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

EEC ENTEGRE BİNA KONTROL SİSTEMLERİ

www.eec.com.tr

“Akıllı Binalar için Komple Çözümler”

EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri, binaları güvenli ve konforlu yapan elektrik, elektronik ve mekanik tesisatların otomasyonunda uzmanlaşmış bir mühendislik firmasıdır. Farklı amaçlara hizmet eden bu sistemleri birbirleriyle entegre ederek bir yandan verimlilik ve faydayı arttırmakta, diğer yandan da enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Bina Zayıf Akım Sistemlerinde EEC Çözüm Demektir

EEC, 30 yıldır akıllı bina ve tesisler için yeni teknolojilerin öncülügünü yapmaktadır. Türkiye ve yurt dışında üstlendiği yangından korunma, güvenlik ve bina otomasyon sistemleri projelerindeki performansıyla EEC ismi bina tesisat sektöründe "iyi mühendislik" ve "doğru çözüm" ile özdeşleşmiştir.

En zorlu ve karmaşık projelerde uluslararası standartlar ve yerel yönetmeliklere uygun olarak, tasarım aşamasından satış sonrası bakım hizmetlerine "komple çözümler" sağlamaktadır.

Uzmanlaşmış İş Gücü, Yaygın Bölgesel Temsil
Eğitimli ve deneyimli kadro
Standartlara uygun tasarım ve uygulama
Yüksek kıdem ortalamalı mühendis, tekniker ve teknisyenler
Uluslararası sertifikalı, kaliteli ve güvenilir ürünler
İstanbul, Ankara ve İzmir'de bölge ofisleri
Rusya ve Azerbaycan'da yurtdışı ofisleri

Komple Bina Çözümlerimiz

Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları
Oteller ve Turizm Tesisleri
Alışveriş Merkezleri ve Mağazalar
Endüstriyel Tesisler
İş Merkezleri ve Plazalar
Rezidanslar, Konaklar, Yalılar
Tüneller, Metrolar, Havalimanları
Telekom ve Bilgi İşlem Merkezleri
Tarihi Binalar ve Müzeler
Eğitim Kurumları
Spor ve Eğlence Tesisleri

Kurduğumuz Sistemler

Bina Otomasyon ve Yönetim Sistemleri
CCTV ve IP Video Gözetim Sistemleri
Geçiş Kontrol ve Güvenlik Sistemleri
Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri
Duman Kontrol ve Tahliye Sistemleri
Acil Durum Aydınlatma Sistemleri
Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri
Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri
Gaz Algılama ve Alarm Sistemleri
Hemşire Çağrı Sistemleri
Video-Interkom ve Ev Otomasyon Sistemleri
SMATV ve IP TV Sistemleri
Fiber Optik ve Kablosuz İletişim Sistemleri

 

Özel Uzmanlık Uygulamalarımız

Veri Merkezi Güvenlik ve Otomasyonu
Toplantı ve Konferans Çözümleri
Kontrol Odası Sistem Entegrasyon ve Otomasyonu
DLP, LED ve LCD Video-Wall Sistemleri

Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları

Hastanelerde güvenli ve konforlu bir ortam, hasta bakım kalitesi için vazgeçilmez bir gereksinimdir. Güvenlik, haberleşme, ısıtma, havalandırma ve aydınlatma otomasyonu, erken yangın algılama ve duman kontrol sistemleri, güvenilir acil durum aydınlatması EEC’nin hastaneler ve sağlık tesislerinde tercih edildiği uzmanlık alanlarıdır. EEC, Türkiye’de en fazla hastane referanslarına sahip zayıf akım sistem entegratörlerinden biridir.

Oteller ve Turizm Tesisleri

Beş ve daha fazla yıldızlı oteller ve tatil köylerinde üst düzey güvenlik ve yeni nesil otomasyon sistemleri zorunlu hale gelmiştir. Erken yangın algılama sistemleri, duman kontrol sistemleri ve rezervasyon ve back-office işletme yazılımlarıyla entegre çalışan ısıtma, havalandırma, iklimendirme, aydınlatma ve oda otomasyonu sistemleri, EEC’nin turizm tesislerinde kurduğu, işletme verimliliğini

ve sürekliliğini sağlayan sistemlerdir.

Alışveriş Merkezleri ve Mağazalar

Güvenli ve konforlu bir ortam, alışveriş merkezleri için en önde gelen gereksinimdir. Çok sayıda insanın aynı anda bulunduğu bu binalarda standart ve yönetmeliklere uygun olarak tesis edilmesi gereken yangın alarm sistemleri, duman kontrol ve tahliye sistemleri, acil durum aydınlatma ve yönlendirmesi EEC’nin en yetkin ve deneyimli olduğu alanlardandır. Konfor şartlarını sağlarken işletme maliyetlerini en düşük düzeyde tutan bina otomasyon ve yönetim sistemleri, güvenlik ihlallerini caydıran kamera izleme ve kayıt sistemleri EEC’nin alışveriş merkezleri ve mağazalar için uyguladığı sistemlerdir.

Endüstriyel Tesisler

Endüstriyel işletmelerin devamlılığı için en büyük tehdit yangındır. Yangına en hızlı bir şekilde müdahale etmeyi ve en az hasarla atlatmayı sağlayan yangın algılama, duman tahliye ve otomatik yangın söndürme sistemleri EEC’nin en çok bilinen uzmanlık alanıdır. EEC, fabrikalarda üretim ve işletme proseslerinin güvenlik ve görüntülü gözetim sistemleriyle birlikte izlenmesini ve acil durum senaryolarının uygulanmasını sağlayan kontrol odaları ve büyük ekran görüntü duvarlarını da tasarlayıp kurmaktadır.

İş Merkezleri ve Plazalar

Hergün binlerce çalışan ve ziyaretçinin girip çıktığı iş merkezlerinde konfor ve güvenlik tüm yatırımcılar için en çok odaklanılan unsurlardır. EEC, çalışma verimliliğini arttıracak konfor şartlarını en ekonomik işletme maliyetleriyle sağlamak için iyi planlanmış ve tasarlanmış ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve aydınlatma otomasyon sistemleri kurmaktadır. Erken yangın algılama ve duman kontrol sistemleri, geçiş kontrol ve kamera izleme/kayıt sistemleri ile can ve mal güvenliğini güvence altına almaktadır.

Rezidanslar, Konaklar, Yalılar

Rezidanslarda sahiplerinin özgürlüklerini kısıtlamadan güvenliği, konforu, lüks bir yaşam beklentisini karşılayan sistemlerin tasarım ve kurulumunda EEC 25 yılı aşkın bilgi, birikim ve deneyime sahiptir. Tek tuşla yaşam biçimi senaryolarının gerçekleştirildiği “gerçekten akıllı” evler için en ileri teknolojileri başarıyla uygulamaktadır.

Tüneller, Metrolar, Havalimanları

EEC tünellerin, metro istasyonlarının ve havalimanlarının kendilerine özgü, uluslararası standartlara uygun can ve mal güvenliği otomasyonunu sağlamada deneyimlidir. Yangınla mücadele için birbirleriyle entegre çalışan yangın algılama, acil anons, duman kontrol ve otomatik yangın söndürme sistemleri kurmaktadır. Yüzlerce kameranın akıllı video içerik analizi yazılımlarıyla izlendiği IP tabanlı kamera izleme ve kayıt sistemleri, üst düzey geçiş kontrol ve güvenlik sistemleri, HVAC ve aydınlatma otomasyonu, EEC’nin sunduğu çözümler arasındadır.

Telekom ve Bilgi İşlem Merkezleri

EEC, telekomünikasyon ve bilgi işlem merkezlerinin, hedeflenen performanslarıyla 7/24 kesintisiz olarak ayakta kalmaları için gerekli yangından koruma, güvenlik ve iklimlendirme sistemlerini standartlara uygun olarak kurmaktadır. Kritik işletme devamlılığı gereksinimi bulunan bu tesislerde uluslararası sigortalama kuruluşlarının istediği şartlarda erken duman algılama, yangın alarm ve otomatik söndürme, duman kontrol sistemleri, güvenlik, ısıtma, havalandırma ve aydınlatma otomasyonu entegrasyonunu anahtar teslimi olarak sağlamaktadır.

Tarihi Binalar ve Müzeler

EEC, yerine yenisini koyma imkanı bulunmayan sanat eserlerini ve tarihi objeleri barındıran müzelerde, el yazması kütüphanelerinde, yalı, saray ve kasırlarda can ve mal güvenliğini en ileri teknoloji ürünleri kurarak sağlamaktadır. Tarihi bina ve müzelerde yüksek güvenlik ve erken yangın algılama büyük önem taşır. Bununla birlikte kısıtlı tesisat ve montaj olanakları uygulamayı zorlaştırır. Çok hassas duman ve yangın algılama, canlı kamera görüntüleri üzerinde video içerik analiziyle kayıp önleme, lokal ve uzaktan izleme ve kontrol merkezleri EEC’nin bu zor uygulamalarda kullandığı çözümler arasındadır.

Eğitim Kurumları

Çağdaş eğitim kurumlarında, nitelikli öğrenciler çekmek ve en çok talep edilenler arasında öne çıkmak için yerleşke binalarında ve sosyal tesislerinde gereken konfor ve güvenlik gereksinimlerini sağlamak her geçen gün önemini arttırmaktadır. Enerji verimliliğini arttırmak için ısıtma, havalandırma ve aydınlatma otomasyonu, can ve mal güvenliği için erken yangın algılama ve duman kontrol sistemleri, geçiş kontrol ve kameralı güvenlik sistemleri, EEC’nin çok yerleşkeli, geniş alanlara dağılmış büyük üniversitelerde uyguladığı sistemlerdir.

Spor ve Eğlence Tesisleri

EEC, binlerce insanın kısa bir zaman dilimi için bir araya geldiği stadyumlar, gösteri ve eğlence tesislerindeki zorlu güvenlik şartlarına, iletişim gereksinimlerine, bina otomasyonu ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmektedir. Spor ve eğlence tesislerinde ortaya çıkabilecek yangın, saldırgan davranışlar, holiganizm, terörizm gibi güvenlik riskleri konusunda uluslararası projelerde deneyimli bir kadroya sahip olan EEC, spor karşılaşmaları ve gösteriler öncesinde, sırasında ve sonrasında oluşabilecek güvenlik sorunları ve konfor gereksinimleri konusunda uzmandır.

Akıllı Binalar için Entegre Kontrol ve Otomasyon Sistemleri

Geniş Ürün Seçenekleri, Eğitimli ve Deneyimli Kadro

EEC dünyanın önde gelen üreticileriyle yaptığı partnerlik anlaşmalarıyla çok geniş bir ürün portföyüne sahip bulunmaktadır. Proje satış mühendislerimiz her proje için en uygun ürünleri seçerek, müşterilerimize en iyi fiyat/performans oranlarını sunabilmektedir.

Gerek üretici firmaların eğitimleri, gerekse sürekli firma içi eğitimlerle tüm satış, teknik uygulama ve bakım mühendislerimiz güncel bilgilerle teçhiz edilmektedir. EEC satış sonrası hizmetlerini kıdem ortalaması 5 yılın üzerinde olan 30 kişilik bir teknik kadro ile yürütmektedir.

Periyodik Bakım ve Servis Hizmetleri

Performansları düşmeksizin çalışır durumda kalmaları için bina kontrol sistemleri düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. EEC Türkiye’nin her yerinde ve yurtdışı ofisi bulunan ülkelerde, standart ve yönetmeliklere uygun olarak periyodik bakım ve servis hizmetleri vermektedir.

Günümüzün gelişmiş bina teknolojileri içinde elektronik kontrol sistemleri çok önemli yer tutmaktadır. Güvenlik, iletişim ve yaşam konforu için gerekli olan bu sistemlerin birbirlerine entegre edilmesiyle, her birinin tek tek sağladıklarından çok daha fazla fayda elde edilebilmektedir.

Binaların kullanım amaçlarına ve büyüklüklerine göre kullanılacak sistemler ve entegrasyon gereksinimleri değişmektedir. EEC her tip ve büyüklükte binalar için gerekli sistemleri, planlama ve tasarımdan kullanıcı eğitimlerine, bütün aşamalarını üstlenerek anahtar teslimi uygulayabilmektedir.

Bina Otomasyon ve Yönetim Sistemleri

Bina otomasyon sistemleri ısıtma, soğutma, havalandırma ve aydınlatma tesisatları gibi konfor sağlama sistemlerinin en az enerji harcanarak istenen yaşam kalitesini sağlaması için kullanılırlar. Kaynakların verimli kullanımı, düzenli arıza izleme, önleyici bakım hizmetlerinin takibi gibi raporlamalarla mekanik ve elektrik tesisatının kesintisiz hizmet vermesi bu sistemler tarafından sağlanır.

HVAC otomasyonu, kazanlar, soğutma grupları, pompalar, fanlar, klima santralleri, eşanjörler, kompresörler gibi ünitelerin bir merkezden izlenmesini sağlar. Bu sistemlerin elle ya da senaryolar çerçevesinde otomatik olarak kontrolünü yürütür.

Aydınlatma otomasyonu iki farklı amaçla yapılmaktadır.

• Enerji tasarrufu sağlamaya yönelik sistemler varlık dedektörleri, ışık sensörleri ve zaman programlarıyla aydınlatmanın “gerekli olduğu” zamanlarda, “gerekli olan” düzeylerde yapılmasını sağlarlar. Gün ışığı alan binalarda dimmer teknolojileriyle gün ışığından maksimum yarar sağlanır.

•Mimari aydınlatma otomasyonu oteller, rezidanslar, ofis binaları, AVM ve mağazalarda ambiyans aydınlatması ve büyük ölçekli dış mimari aydınlatma için kullanılır.

Bina otomasyon ve yönetim sistemleri, yangın alarm, kameralı izleme, geçiş kontrol, asansör ve yürüyen merdivenler, enerji izleme ve faturalama gibi diğer bina sistemlerini de üst düzeyde entegre ederek tüm bu sistemlerin tek bir kullanıcı arayüzü ile kullanılmasını ve akıllı bina senaryolarının uygulanmasını sağlar. EEC üst düzey sistem entegrasyonu için dünya çapında tanınmış partnerlerinin ürünlerinin yanı sıra ürün bağımlılığını kaldıran açık platform yazılım ve donanımları da uygulamaktadır.

CCTV ve IP Video Gözetim Sistemleri

Kameralar ve bunlara bağlı kayıt/kontrol donanımlarının amacı gelişen olayları izleyerek anında saptamak ve müdahale etmektir. Kayıtları izleyerek daha sonra olaylardan haberdar olmak ve delil elde etmek de mümkündür. Özel kablolarla tesis edilen kapalı devre televizyon (CCTV) sistemlerinin yerini hızla IP kameralar, network kayıt üniteleri ve yönetim yazılımları almaktadır. EEC geleneksel CCTV ve yeni IP video gözetim sistemlerinde en ileri teknolojileri izlemekte ve uygulamaktadır.

• Analog ve IP Kameralar • DVR ve NVR’lar • Matrix Seçiciler ve Video Yönetim Yazılımları • Kontrol Klavyeleri • Video Analiz Yazılımları • Lensler, Muhafazalar, Pan/Tilt Üniteleri • Fiber Optik Dönüştürücüler ve Ethernet Switchler

Geçiş Kontrol ve Entegre Güvenlik Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri, yerleşke ve binalarda giriş ve çıkışların denetim altına alınması, anahtar kullanımının azaltılması, kameralı güvenlik sistemleri de entegre edilerek bina güvenlik yönetiminin üst düzeyde sağlanması için kullanılırlar. EEC dünyanın önde gelen üreticileriyle kurduğu çözüm ortaklıkları sayesinde, her işletme için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarım ve uygulama yapmaktadır.

• Proximity, RFID ve Smart Card Okuyucular • Parmak İzi, El Geometrisi ve El İzi Okuyucuları • İris ve Retina Tarayıcılar •1-64 Okuyuculu Kontrol Üniteleri • Kimlik Kartı Yazıcıları • Kilitler, Turnikeler, Bariyerler • Veri Tabanı ve Güvenlik Yönetim Yazılımları

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

Yangın algılama ve alarm sistemleri, her türlü bina, tesis ve işletmede çıkabilecek yangınları erken bir aşamada tespit ederek binada bulunanlara ve yangın müdahale ekiplerine duyurmak amacıyla kurulan, can ve mal korumaya yönelik sistemlerdir.

Binaların değişik fonksiyon ve yapıları dikkate alındığında yangın alarm sistemi ihtiyaçları ve özellikleri de farklılaşmaktadır. Konutlarda, yüksek binalarda, tünel, metro veya endüstriyel tesislerde değişik yapıda yangın alarm sistemi ve cihazları kullanılmaktadır. Bir yangın durumunda otomatik olarak durdurulması ya da harekete geçirilmesi gereken duman kontrol sistemleri, asansörler, yürüyen merdivenler, turnikeler, vb. bina sistemleri doğrudan yangın alarm sistemi tarafından kontrol edilmektedir. Yangın bilgilerinin bina otomasyon sistemlerine aktarılması da yangın alarm sisteminden beklenen bir özelliktir.

EEC, tüm bu uygulamalar için sistem tasarımı, uygun özellikte ve kalitede ekipman temini, kurulum, devreye alma ve işletme süresince bakım onarım hizmetlerini Türkiye’de geçerli yönetmelik ve uluslararası standartlara uygun olarak yapmaktadır. Türkiye dışındaki projelerde ise geçerli yerel veya uluslararası standartlara dayalı tasarım ve uygulama gerçekleştirmektedir.

• Yangın Alarm Kontrol Panelleri • Duman ve Sıcaklık Dedektörleri • Hava Çekmeli Duman Dedektörleri • Kablo Tipi Sıcaklık Dedektörleri • Işın Tipi Duman Dedektörleri • İhbar Butonları • Sesli ve Işıklı Alarm Cihazları • Giriş/Çıkış Modülleri • Tekrarlama Panelleri • Güç Kaynakları • İzleme ve Yönetim Yazılımları

Duman Kontrol ve Tahliye Sistemleri

Yangın durumunda duman yayılımının kontrol altına alınması sonuçları bakımından hayati öneme sahiptir. Bu amaçla bir yangın başlangıcında bina mekanik sistemlerinin bir kısmının çalıştırılma şekilleri yangın alarm sisteminin kontrolüne bırakılır ve duman kontrolü için önceden belirlenmiş senaryolar otomatik olarak uygulanır. Hava alanları, AVM’ler gibi binalarda duman tahliye işlemlerinin elle yönetilmesini sağlayan mimik kontrol ve izleme panelleri de gerekli olmaktadır. EEC, Türkiye’de geçerli yangın yönetmeliği ve uluslararası standartlar tarafından çerçevesi belirlenen duman kontrol sistemlerini bu amaç için özel üretilmiş, onaylı ekipmanlar kullanarak uygulamaktadır.

• Fan Kontrol Modülleri • Mimik Göstergeler • Duman Tahliye ve Kontrol Panoları

Acil Durum Aydınlatma Sistemleri

Acil durum aydınlatma sistemleri, binalarda normal aydınlatma kesintiye uğradığında, derhal otomatik olarak devreye girerek belirlenmiş asgari bir süre boyunca yeterli düzeyde aydınlatma sağlarlar. Binada bulunanların can güvenliğinin tehlikeye girdiği bu tür acil durumlarda, hızlı ve emniyetli bir şekilde tahliye sağlanması için, standartlara uygun olarak tasarlanmış bir acil aydınlatma sisteminin bulunması gereklidir. EEC, izlenebilir ve yönetilebilir merkezi veya kendinden bataryalı acil aydınlatma sistemlerini yerel ve uluslararası standartlara uygun olarak tasarlayarak uygulamaktadır.

• Kendinden Bataryalı Dönüştürme Kitleri • Kaçış Yolu Aydınlatma Armatürleri • Acil Durum Yönlendirme Armatürleri • Acil Durum Aydınlatma İzleme ve Yönetim Sistemleri

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri

Binalarda müzik yayını ve genel maksatlı anonslar, Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri aracılığıyla yapılmaktadır. Acil durumlarda tahliye maksadıyla kullanılacak anons sistemleri ise standartların belirlediği bazı özel şartların yerine getirilmesini zorunlu kılmaktadır. EEC, kurduğu sistemlerde kullanım amacına uygun ve sertifikalı ekipmanları kullanarak yangın alarm sistemlerine entegre veya bağımsız acil anons sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirmektedir.

• Amplifikatörler • Mikrofonlar • Asma Tavan/Kolon Tipi Hoparlörler • Kanal Seçiciler • Volum Kontrol Üniteleri • DVD Player • Tuner Cihazları

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın durumunda otomatik olarak devreye giren veya elle devreye sokulan bu sistemlerin temel amacı yangını büyümeden söndürmek veya yayılmasını engellemektir. Yaygın olarak kullanılan söndürücü gazlar arasında asal gazlar, karbondioksit, FM200 veya eşdeğerleri bulunmaktadır. EEC, hacmin kullanım amacına ve korunacak ekipmanın özelliğine bağlı olarak farklı gazların kullanıldığı söndürme sistemlerini algılama ve kontrol ekipmanları, mekanik tesisatı da dâhil olmak üzere anahtar teslimi kurmaktadır.

• Karbondioksit, FM200, Inergen ve Eşdeğer Gazlar • Gaz Tüpleri • Vanalar ve Aktüatörler • Söndürme Kontrol Panelleri • Hava Çekmeli Duman Dedektörleri • Durdurma/Boşaltma Butonları • İkaz Siren, Flaşör ve Zilleri

Gaz Algılama ve Alarm Sistemleri

Zehirli ve patlayıcı gazların bulunduğu mahallerde kaçak riskine karşı önlem olarak gaz dedektörleri kullanılır. Uygulamanın tipine ve büyüklüğüne göre bazen tek başına bazen de bir kontrol paneline bağlı olarak çalışabilirler. Gaz dedektörleri ile yapılan algılama sonucunda gaz vanalarının kapatılması, havalandırma fanlarının çalıştırılması ve sesli/ışıklı uyarıların yapılması gibi acil durum kontrol işlemleri de başlatılır. EEC, ticari veya endüstriyel uygulamalar için gaz algılama ve alarm sistemlerini tasarlamakta ve uygulamaktadır.

• Patlayıcı Gaz Dedektörleri • Zehirli ve Boğucu Gaz dedektörleri • Ex-proof Gaz Dedektörleri • Hava Çekmeli Gaz Dedektörleri • Gaz Algılama ve Kontrol Panelleri

Hemşire Çağrı Sistemleri

Hemşire çağrı sistemi hasta ile sağlık personeli arasında hızlı ve güvenilir bir iletişim aracıdır. Sistem üzerinden yapılan çağrılar ve cevaplar kayıt altına alınır, gerektiğinde raporlanabilir. Hasta veya sağlık personeli tarafından değişik öncelik ve önem seviyesinde çağrıların yapılması mümkündür. İnterkom özelliği bulunan hemşire çağrı sistemlerinde, bir kulaklık veya telefona ihtiyaç olmaksızın karşılıklı konuşarak ihtiyaçlar uzaktan tespit edilebilir. EEC, uluslararası akreditasyon kuruluşlarının taleplerine uygun hemşire çağrı sistemlerini tasarlamakta ve uygulamaktadır.

• Hasta Yatak Başı Çağrı Üniteleri • Banyo/WC Acil Çağrı Butonları • El Butonları • Kapı Üstü İkaz Lambaları • Hemşire Çağrı Konsolları • Yönetim ve Raporlama Yazılımları

Video İnterkom ve Ev Otomasyon Sistemleri

Üst düzey konutlarda klima ve aydınlatma sistemlerinin otomasyonu standart bir uygulama olarak kabul edilmektedir. EEC, video interkom ve güvenlik sistemlerini de aynı sistem içinde birleştirerek tek bir kullanıcı arayüzü sunmaktadır.

• Dokunmatik Ekranlı Ev Bilgisayarları • Aç/Kapa Aydınlatma Kontrol Modülleri • Dimmer Modülleri • Klima Kontrol Modülleri • Analog ve VoIP İnterkom Üniteleri • Güvenlik ve Yangın Dedektörleri

SMATV ve IP TV Sistemleri

Merkezi TV yayınları alışılagelmiş koaksiyel kablolar veya IP network tesisatı üzerinden yapılabilmektedir. Gerek tesisat gerekse sağladığı ilave fonksiyonlar açısından üstün yönleri bulunan IP TV sistemleri giderek tercih edilen bir çözüm haline gelmektedir.

• IP TV Yazılımları • VoD Serverleri • Set-Top-Box Cihazları • IP Enkoder ve Receiverler • Uydu Antenleri

Fiber Optik ve Kablosuz İletişim Sistemleri

Fiber Optik kablo tesisatı hızlı ve yüksek kapasiteli network hizmetlerinin sağlanmasında en güvenilir ve ucuz yöntemdir. Kablo tesisatının yapılmadığı durumlarda ise aynı hizmet kablosuz sistemler ile sağlanabilmektedir.

• Fiber Optik Data, Video, Ses Alıcı/Vericiler • Modüler Ethernet Switchler • Endüstriyel Ethernet Switchler • Medya Dönüştürücüler • Kablosuz Network Alıcı/Vericileri

Özel Uzmanlık Uygulamalarımız

Veri Merkezi Güvenlik ve Otomasyonu

Bilgisayar ve veri depolama ekipmanlarının yoğun olarak yer aldığı Veri Merkezleri, bilinen diğer tüm mahallerden daha yüksek standartlara ve gereksinimlere sahiptir. Enerji altyapısından klima sistemlerine kadar farklı ve özel çözümler gereken bu mahallerde uygulanacak yangın algılama ve güvenlik sistemleri de farklı olmaktadır. Çok hassas hava çekmeli duman dedektörleri, biometrik geçiş kontrol sistemleri bunlar arasında sayılabilir.

Kontrol Odası Sistem Entegrasyon ve Otomasyonu

Operatör sayısının az, buna karşılık kontrol edilmesi gereken bilgisayar ve monitörlerin çok olduğu kontrol odalarında özel çözümler ile verimliliğin arttırılması ancak detaylı düşünülmüş bir otomasyon sistemiyle mümkün olmaktadır. Bu kapsamda özel tasarım operatör masaları, monitör rack’leri, uzak noktalara bilgisayar ekran, klavye ve mouse sinyallerini taşıyan arabirimler, KVM switchler ve özel kablolama çözümleri bulunmaktadır.

Toplantı ve Konferans Çözümleri

Yüksek standartlar isteyen kullanıcılar için tasarlanan toplantı odaları bir dizi otomasyon uygulamasını da barındırmaktadır. Önceden hazırlanan ortam senaryolarına uygun komutlar verilebilen bir dokunmatik ekran, aydınlatma, klima ve diğer audio/video sistemlerinin kontrolünü de üstlenmektedir. Büyük toplantı ve konferans salonlarında simültane tercüme sistemleri, başkan-delege sistemi, vb. de kullanılmaktadır.

DLP, LED ve LCD Video-Wall Sistemleri

Kontrol odalarında, sergi/gösteri salonlarında, TV stüdyolarında kullanılan büyük ekran çözümlerinde, lamba ve LED’li DLP küpler veya LCD modüller kullanılmaktadır. EEC, bu tip sistemler için gerekli yazılım, kontrol ünitesi, DLP/LCD modülleri ve her türlü aksesuarlarını temin etmekte ve uygulamasını yapmaktadır.

Eğitim ve Seminerlerimizden Yararlanabilirsiniz.

EEC sürekli eğitim ve bilgi paylaşımına birincil derecede önem vermektedir. EEC çalışanları gerek teknik konularda, gerekse iş yapma yetkinliği ve kişisel gelişim konularında Teknik Destek ve Eğitim Departmanımız ve dışarıdan anlaşmalı eğitim uzmanları tarafından düzenlenen eğitimlere katılırlar. Tam techizatlı eğitim salonumuzda düzenlenen bu eğitimlere zaman zaman müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız da davet edilmektedirler. Yeni sistem ve ürünlerimizin tanıtımını, projelendirme ve uygulamalarıyla ilgili bilgilendirme ve atölye çalışmalarını içeren seminerlerimiz de müşteri ve iş ortaklarımızın ilgi odağı olmaktadır.

Web Sitemizi Ziyaret Edin.

Akıllı bina sistemlerimizde kullandığımız ürünler çok hızlı değişim göstermektedirler. Yeni ürünlerimizi ve yeni sistem çözümlerimizi düzenli güncellenen web sitemizde bulabilirsiniz. EEC web sitesi, müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız için güncel bir başvuru kaynağı işlevi görmektedir. Web sitemizde elektronik bültenlerimize üye olarak yeniliklerimizden hemen haberdar olabilirsiniz.

eec.com.tr

EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri

Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Halit Ziya Türkkan Sok.

Famas Plaza A Blok Kat:16

Okmeydanı 34384 İstanbul

Tel: 0212 320 1626

Faks: 0212 320 1636

 

Ankara Bölge Ofisi

Cinnah Cad. Kırkpınar Sok.

No:17/10 Çankaya

06690 Ankara

Tel: 0312 440 7787

Faks: 0312 440 5460

 

Ege Bölge Ofisi

Mersinli Mah. 1589/3 Sok.

No: 1 Daire: 131

Rodkar İş Merkezi D-Blok

Konak 35110 İzmir

Tel: 0232 435 4351

Faks: 0232 435 4319

 

E-mail: ebks@eec.com.tr

Web: eec.com.tr

 

© 1996-2015 Gesider.org.tr - Tüm hakları saklıdır.