DESİ Alarm Güvenlik

FİRMA İSMİ

DESi Alarm ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. A. Ş.

TARİHÇE

1985 yılında faaliyetlerine başlayan DESi, güvenliğe ve konfora yönelik sistemler konusunda araştırma, geliştirme ve üretim yapan, %100 yerli sermayeli bir kuruluştur.

80'li yıllarda güvenlik kameralarının uzaktan kontrol edilmesini sağlayan cihazlar geliştiren DESi, 1990 yılında araç güvenliği ile ilgili çalışmalara başlamış ve yenilikçi özellikleri ile müşteri memnuniyetini yükseklere çıkaran alarm sistemleri üretmiştir.

1997 yılında bina güvenliği konusunda eğilen firma, aynı yıl ev ve iş yeri alarm sistemleri üretimine başlamıştır.

1999 yılında resmî kanaldan gelen talepler doğrultusunda, bilgisayar kontrollü ve kablosuz atış eğitim sistemi konusunda çalışmalar yapılmış ve ilgili sistemlerin üretimine başlanmıştır.

2005 yılında biyometrik sistemler konusunda artan talep dikkate alınarak, elektronmekanik kilit kontrol sistemlerinin üretimine başlanmıştır.

DESi, kuruluşundan itibaren hedeflediği pazarın ihtiyaçlarını detaylı olarak analiz etmiş ve müşteri odaklılık ilkesi sayesinde beğeni kazanan ürünler geliştirmiştir. Firmanın lokomotifi haline gelen Ar-Ge birimi, gerek portföyündeki ürünlerin geliştirilmesi gerekse yeni ürün çalışmaları ile sektöründe birçok ilke imza atmıştır. Şirket bünyesinde 20'nin üzerinde patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım belgesi bulunmaktadır.

Elektronik üretimi konusunda dünyanın önde gelen firmaları tarafından kullanılan SMD teknolojisini kullan DESi, mühendisliğinden endüstriyel tasarmına, dizgisinden son kontrolüne kadar bütün üretim süreçlerini bünyesinde barındıran bir firmadır

ÜRÜNLERİMİZ

Elektromekanik ve Biyometrik Kilit Kontrol Sistemleri

Piks üst markası ile lanse edilen bu grup, silindirli kilit kullanan bütün kapıları otomatik olarak kilitlenir ve parmak izi, uzaktan kumanda, proximity kart, NFC, Bluetooth aracılığı ile açılır hale getiren ürünlerden oluşmaktadır. Farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış Classic, Dynamic ve Utopic modelleri bulunmaktadır.

Ev ve İş Yeri Alarmları ve Aksesuarları

Müşterilerimizin kendilerinin montajını yapabileceği ürünlerden profesyonel ihtiyaçları karşılayabilecek ürünlere kadar geniş bir yelpazede ev ve iş yeri alarmları ve bu alarmlarla kullanılabilecek kablolu/kablosuz sensörler, dış alan sirenleri, tuş takımları vb. aksesuarlar üretiyoruz. Bu ürünlerimiz Metaline, Proline, Midline ve Ecoline markalarıyla sunulmaktadır.

Kablosuz Kontrol ve Yapı Otomasyonu

Geçiş kontrol uygulamalarında ihtiyaç duyulan rf alıcı-vericiler, NFC ve Bluetooth modüller, bilgisayar bağlantılı kontrol modülleri ve ilgili yazılımlar, uzaktan kumandalar vb. yarı mamül ve mamül ürünler üretmekteyiz.

Otomotiv Sanayi

Araçtaki aydınlatma tertibatını, kapıları, camları ve sunrrofu kontrol eden comfort modüller, uzaktan kumandalı kapı açıcılar, özel ihtiyaçlara yönelik gelişmiş alarm sistemleri, immobilizer sistemleri, cam kaldırma modülleri, havalandırma kontrol modülleri, şerit takip sistemi ekipmanları, park yardım asistanları, sürgülü kapı açıcılar, led işaretçiler, araç içi haberleşme ekipmanları, araç içi müzik yayını merkez ve terminalleri tasarım ve üretimini gerçekleştirmekteyiz. Otomotiv sanayinde Türkiye'de üretim yapan çok uluslu ve ulusal firmaların talepleri doğrultusunda özel tasarım ve üretimler yapıyoruz.

Uzaktan Ölçüm ve Kontrol Otomasyonu

Doğalgaz, elektrik ve su sayaçlarını uzaktan okuyarak istenilmesi durumunda sayaçları kapatıp açabilen otomasyon sistemini bütün elektromekanik parçaları ve terminalleriyle birlikte üretiyoruz.

Acil Çağrı Sistemleri

Bileğe ya da boyna takılabilen bir kumandanın butonuna basıldığında otomatik olarak belli bir telefonu ya da çağrı merkezini arayarak handsfree görüşme yapılabilen ve genellikle hasta ve yaşlı insanlar için kullanılan çağrı sistemleri ve yazılımları üretiyoruz.

Oto Alarm ve Aksesuarları

Firmamızın üretime başladığı 1991 yılından bu yana farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli oto alarm sistemleri üretiyoruz. Galaxy, Optima ve Ultima markalarıyla sunulan alarm sistemlerimizin yanında müşterilerimize ultrasonik park yardım sistemleri, otomatik cam kaldırma/sunroof kapama modülleri, uzaktan kumandalaı merkezi kilit kontrol modülleri sunuyoruz.

Kablosuz Atış Eğitim Sistemleri

Kolluk kuvvetlerinin eğitim alanlarında, avcılık kulüplerinde, paintball ve lazerball alanlarında kullanılabilen bilgisayar kontrollü ve tamamen kablosuz hedef tutucular üretiyoruz. AES 2023 markası ile sunulan bu grup yatar-kalkar (pop-up), yatar-kalkar-döner (rotary pop-up), dost-düşman (friend/foe), terorist/rehine, büyük boyutlu hedef tutucularla ray üzerinde hareket eden hedef tutuculardan oluşmaktadır.

Bunun yanında LOMAH (location of miss and hits) diye adlandırılan ve kurşunun hedefin tam olarak neresinden vurduğunu ya da ıskaladı ise tam olarak ne kadar mesafeden ıskaladığını gösteren sistem için Ar-Ge çalışmamlarımızı bitirdik.


İLETİŞİM BİLGİLERİ

DESi Alarm ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. A.Ş.

Topkapı Maltepe Cd. No:15/10

Topkapı – Maltepe / Zeytinburnu – İstanbul

Tel: 444 3374 – 0212 501 72 72 Faks: 0212 576 64 77

E-posta: desi@desi.com.tr

İnternet Siteleri

www.desi.com.tr

www.piks.com.tr

www.utopic.com.tr

www.desisavunma.com

 

YETKİLİ KİŞİ

Abdullah NARLI

Tel: 0212 501 72 72

E-posta: narli@desi.com.tr

 

© 1996-2015 Gesider.org.tr - Tüm hakları saklıdır.