GESİDER Sektörün Sorunlarını Yemekli Toplantıda Tartıştı

GESİDER Sektörün Sorunlarını Yemekli Toplantıda Tartıştı

Yemekli Toplantıda Tartıştı Guvenlik Endüstrisi Sanayicileri ve işadam- Ian Derneği - GESİDER, 14 Nisan 2010 tarihinde sektörün sorunlarını ve bu sorunlara getirilebilecek çözüm yollanni tartışmak üzere yemekli bir toplantı düzenledi. Taksim Marmara Hotel'de düzenlenen toplant sektör firmalarının temsilcilerinden oluşan yoğun bir katılımla gerçekleşti. GESiDER Yönetim Kurulu Başkani Alp Saul yemekte yaptığı açılış konuşmasında, bu güne kadar dernekte yapılan çalışmaları aktararak iki önemli konunun altını çizerek Alp Saul şöyle dedi: "Yönetim kurulu olarak göreve başladığımızda bir çalışma yaptık ve sektörün yaygun sorunlarına karşılık stratejik hedeflerimiz neler olabilir diye düşündük. Bu sorunlardan ilkini, haksız rekabetle mücadele etmek olarak belirledik. Bir diğeri ise, sektörümüzün ve derneğimizin algısını yükselterek etkisini bilinirliğini artırmaktır."

Haksız rekabetle mücadele etmek için öncelikli olarak yeni bir mevzuat çalışması yaptıklarını ve çeşitli kurumlardan destek aldıklarını bildiren Saul, aynı zamanda ihtisas gümrüğü konusnuna eğilerek, bu konudaki sorunları çözmeyi hedeflediklerini açıkladı. Saul, haksız rekabetle ilgili olarak bir de uluslararası standart belgelerini almayıda kolaylaştırmak istediklerini ve kameraların üzerindeki özel tüketim vergilerinin düşürülmesini istediklerini belirtti.

Toplantıya katılan TOBB Sektör Meclisi Başkanı Hasan Gazi Özer Güvenlik Federasyon Başkanı Bülent Perut ve GUSOD Başkanı Oryal Ünver GESİDER'in her projesinde yanında olduklarını ve yapılacak çalışmalara katkı vereceklerinide ifade ettiler.

Geri Dön
© 1996-2015 Gesider.org.tr - Tüm hakları saklıdır.