1. Sektör Buluşması büyük ilgi gördü

1. Sektör Buluşması büyük ilgi gördü

GESİDER (Güvenlik Endüstrisi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği)’nin 9 Haziran Pazartesi akşamı Sait Halim Paşa Yalısı’nda organize ettiği 1. Sektör Buluşması, büyük ilgi gördü. Toplam 115 firmadan yaklaşık 150 kişinin iştirak ettiği yemekli organizasyonun sponsorluğunu; UBM – IFSEC ve Hedef Filo üstlenirken, Şükür Elektronik ve Bormed etkinliğe katkıda bulundu.

Kokteyl ile başlayan 1. Sektör Buluşması, GESİDER Yönetim Kurulu Başkanı Alp Saul’un yaptığı konuşma ile devam etti. Güvenlik sektörünü daha güçlü ve kurumsal bir yapı altında toplanması amacıyla bu önemli etkinliği organize ettiklerini belirten Saul; katılımcılara şu çağrıda bulundu; “sektörün genelini bir araya getirmeye çalıştığımız bu gecenin, genel olarak olumlu karşılandığını görmek bizleri çok mutlu etti. Hepimizi ilgilendiren sorunları çözmek ve sektörümüzü daha ileriye taşıyabilmek için sizinle çalışma arzusundayız. Bu nedenle sizleri derneğimize üye olmaya davet ediyor, geri bildirimlerinizi dört gözle bekliyoruz.”

Dernek olarak; uygulama, montaj firmaları lisans standartları, TSE ile alarm merkezi standartları gibi birçok konuda önemli çalışmalar yaptıklarının altını çizen Alp Saul, bunların yanı sıra IFSEC Fuarı’nın Türkiye’de gerçekleştirilmesine sağladıkları katkıdan, Güvenlik Yönetimi Dergisi’nin yayın hayatına başlamasına, kurumsal üyelik yapısına, Özel Güvenlik Federasyonu’nun kurulmasına, yeni dernek lokasyonunun sağlanmasına, derneğe genel sekreter atamasına, değişik toplantı, çalıştay ve ziyaretlere kadar birçok konuda yapılan aktivitelere dair önemli açıklamalarda bulundu.   

Güvenlik sektörü üzerine genel bir değerlendirmenin ardından sektörde; standartlar, eğitimsiz personel ve haksız rekabet başta olmak üzere denetimsizlik, gümrük, yüksek maliyetler, inovasyon, koordinasyon, servis ağı gibi birçok sorunun yaşandığına dikkat çeken Saul; GESİDER’in tüm bu sorunların giderilmesi noktasında sektörü kucaklamak istediğinin altını çizdi. Bu sorunların giderilmesi noktasında GESİDER’i kurumsallığa taşıyacak gelir yapısını oluşturmak için üye aidatları, fuarlar, dergi, eğitim ve sertifikasyon çalışmaları, konferanslar düzenlemek, sektörde bulunan kalite sorununun önüne geçecek kalite ve uygulama standartlarının oluşturulmasına yardımcı olmak, kamuoyunu bilinçlendirici faaliyetler yapmak, sektörün kamuoyu tarafından caydırıcı değil engelleyici olarak algılanmasını sağlamak, artan kalite ile talep ve karlılığı artırmak, diğer sektör ve kamu kurumları ile iş birliği ve sinerjiyi arttırmak ve orta vadede Türk güvenlik sektörünü coğrafyamızda hakim pozisyona getirmek şeklindeki hedeflerini anlattı.

Ciddi bir katılımcının iştirak ettiği 1. Sektör Buluşması organizasyonu; müzik dinletisi ile sona erdi. 

Geri Dön
© 1996-2015 Gesider.org.tr - Tüm hakları saklıdır.